za
litecoin smart kontrakty

Litecoin wprowadza aktualizację MimbleWimble

2022-05-16
Kryptowaluty
robinhood aplikacja rejestracja

Litecoin wprowadził nową aktualizację MimbleWimble nazwaną MWEB, która skupia się na ochronie prywatności. Zmiany zostały rozesłane po całej sieci i mogą być już wykorzystane przez portfele i węzły LTC. Czy przyniosą one nadzieję na ożywienie podupadającej monety PoW?

Niższe opłaty, większa prywatność, przepustowość i skalowalność dla LTC

W następstwie wydania MimbleWimble, główny twórca aktualizacji, David Burkett, wydał ogłoszenie dla operatorów węzłów:

Wszyscy zainteresowani używaniem MWEB, a zwłaszcza ci, którzy zainstalowali jedno z wcześniejszych wydań, powinni uaktualnić do oficjalnego v0.21.2 przed aktywacją MWEB. Jeśli poczekasz z aktualizacją do czasu po aktywacji MWEB, niestety będziesz musiał zresynchronizować blockchain od zera.

Aktualizacja MimbleWimble była jednym z najbardziej wyczekiwanych uaktualnień litecoina. MWEB nie tylko wprowadza nowe funkcje prywatności dla użytkowników LTC, ale również zwiększa wydajność sieci.

Oprócz umożliwienia poufnych transakcji na blochcianie, MWEB usuwa niepotrzebne dane transakcji z bloków poprzez kompresję. To zmniejsza rozmiar bloku, a tym samym zwiększa szybkość i skalowalność. Pozwala także nowym węzłom dołączyć do sieci z mniejszą mocą obliczeniową.

Zmniejszenie kosztów przyłączenia się do sieci jako węzeł to kompromis. Zwolennicy bezpieczeństwa twierdzą na przykład, że zmniejsza to odporność blockchaina na atak 51%. Natomiast MimbleWimble uważa, że takie rozwiązanie zwiększa użyteczność, obniża koszty i zmniejsza centralizację wydobycia.

litecoin walmart

Czy MimbleWimble uratuje spadającą cenę LTC?

Aktualizacja LTC to już kolejna dobra wiadomość ogłoszona w tym miesiącu. Na początku maja firma Gucci zapowiedziała, że jeszcze w tym miesiącu zaakceptuje monetę jako środek płatności w swoich sklepach. W zeszłym miesiącu LTC Labs i Antpool nawiązały współpracę w zakresie anonimowości kryptowalut i dAppów.

Czy aktualizacja MimbleWimble wystarczy, aby odwrócić losy litecoina po roku spadków? W najbliższym czasie jest to mało prawdopodobne. Rynki kryptowalutowe praktycznie nie zareagowały na wiadomość o aktualizacji. LTC dalej nurkuje pośród szerszej korekty.

Jednak w dłuższej perspektywie sieć i deweloperzy Litecoin kładą podwaliny pod to, by utrzymać swoją pozycję na rynku i zapewnić użytkownikom wartość.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.