Line, największa sieć społecznościowa w Japonii, wprowadzi swoją cyfrową walutę

Kryptowaluty

Japońska sieć społecznościowa Line

Japońska sieć społecznościowa Line ogłosiła swoje plany wprowadzenia cyfrowej waluty Link na swój krajowy rynek. Projekt ma oficjalnie wystartować na rynku japońskim w kwietniu br.

Line i Link

Line po raz pierwszy oficjalnie zainteresowało się technologią blockchain na początku 2018 r., kiedy ogłosiło plany uruchomienia opcji wymiany kryptowalut za pomocą swojej aplikacji do chatowania. Potem, po długich negocjacjach z japońskimi regulatorami, uruchomiło własną giełdę Bitbox, co miało miejsce dokładnie w lipcu 2018 r.

Z kolei w październiku 2018 r. Line wyemitowało kryptowalutę Link (LNK) i umieściło ją na Bitbox sparowaną z takimi kryptowalutami jak: Bitcoin, Ether i Tether.

Jednak wciąż ta pierwsza nie była dostępna dla obywateli Japonii, co było kluczowe dla dalszych działań firmy.

Od czasu międzynarodowej premiery Link LVC, spółka zależna Line prowadząca działalność w zakresie cyfrowej waluty i blockchaina, przygotowuje się do wprowadzenia cyfrowej monety na rynek japoński. Wiąże się to ze współpracą z Japan Virtual Currency Exchange Association (JVCEA). Ponoć prace są już finalizowane. Tym sami japońscy userzy sieci dostaną swoją kryptowalutę.

Social media a kryptowaluty

lineKrok Line nie byłoby pierwszym takim posunięciem na rynku social mediów. Wcześniej Telegram zebrał aż 1,7 miliarda dolarów w ramach ICO i rozpoczął plany dot. emisji swojego tokenu – Gram.

Nie sposób zapomnieć o Facebooku i jego Librze. Plany jej emisji pojawiły się w zeszłym roku. Szybko spotkały się jednak z krytyką władz i polityków na całym świecie. Dziś projekt chcą już zablokować urzędnicy z UE, USA i Chin. Ci ostatni pracują jednak nad zdigitalizowanym juanem.

Do tego dochodzi Twitter, który podobno także myśli o wprowadzeniu u siebie opcji napiwków w postaci różnych walut. Media sugerują , że w grę wchodzą też kryptowaluty. Firma rozważa także zmianę podstaw swojej platformy i użycie w tym procesie blockchaina.

Jeśli japońska premiera kryptowaluty Link dojdzie do skutku, a sam projekt okaże się sukcesem, otworzy to furtkę dla wielu innych takich przedsięwzięć na całym świecie.

Tagi
cyfrowa waluta Line Line waluta waluta Japonia

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.