za
banki

LibraCoin ma nowego wroga: rząd Niemiec

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Rząd Niemiec dołącza do władz krajów Unii Europejskiej, które są wrogie LibraCoin Facebooka. Biorąc pod uwagę bardzo silną pozycję tego państwa w unijnych strukturach, to bardzo zła informacja dla giganta z rynku mediów społecznościowych.

Jak poinformował wczoraj niemiecki tygodnik Spiegel, parlamentarzysta Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) Thomas Heilmann, odpowiedzialny w partii za kwestie związane z technologią blockchain, rząd Niemiec nie popiera LibraCoin.

Niemcy mówią LibraCoin: nie!

Heilmann stwierdził, że w ramach tzw. wielkiej koalicji uzgodniono, że Niemcy „nie zezwalają na prywatne, rynkowe monety typu stablecoin”. Następnie wyjaśnił:

„Do tej pory gospodarka radziła sobie doskonale z przeciwdziałaniem kryzysom i inflacji za pomocą środków podejmowanych przez banki centralne. Gdy dostawca waluty cyfrowej zdominuje rynek, konkurencja będzie dość trudna”.

Z artykułu dowiadujemy się jednak, że w swojej strategii dot. blockchaina rząd federalny przewiduje… rozwój swojej krajowej waluty cyfrowej.

Heilmann wypowiedział się też na temat pomysłu francuskiego ministra finansów Brunona Le Maire’a, który uważa, że ​​Europa powinna rozważyć stworzenie własnej „publicznej cyfrowej waluty”, która mogłaby być odpowiedzią na Librę.

EuroCoin

libracoin bankorNa spotkaniu ministrów finansów UE w Helsinkach Le Maire powiedział, że będzie rozmawiać o potencjale europejskiej publicznej cyfrowej waluty ze swoimi odpowiednikami na kontynencie w przyszłym miesiącu. Potwierdził także swoje obawy, że proponowana “moneta” Libra może stanowić zagrożenie dla konsumentów, stabilności finansowej, a nawet „suwerenności państw europejskich”.

W przeciwieństwie do Niemiec i Francji dyrektor szwajcarskiego organu nadzoru rynku finansowego Mark Branson powiedział 12 września, że ​​jego agencja jest otwarta na współpracę międzynarodową w kwestii tworzenia regulacji prawnych dla Libry. Branson stwierdził, że globalne znaczenie waluty Facebooka można rozwiązać jedynie poprzez międzynarodową koordynację i konsultacje.

Mimo wszystko LibraCoin nadal wzbudza kontrowersje. Nie wiadomo, kiedy dokładnie waluta (o ile w ogóle) ujrzy światło dzienne. Jakiś czas temu Facebook sam informował, że istnieje ryzyko, że Libra może nie powstać, głównie przez naciski ze strony polityków z USA. Teraz do tego grona dołączają Europejczycy…

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności