za
Ledger Nano S

Ledger współpracuje z Tezos i umożliwia zarabianie za pomocą stakingu

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Producent portfela sprzętowego, Ledger, ma świetne informacje dla swoich klientów. Ogłosił właśnie, że przygotował już najnowszą wersję aplikacji Ledger Live. Nowa wersja oprogramowania umożliwia współpracę z kryptowalutą Tezos (XTZ).

Przypomnijmy, że Ledger Live pojawiło się na rynku w 2018 r. Pozwala użytkownikom portfela sprzętowego na pełne zarządzanie ich kryptowaluami za pomocą smartfona lub komputera. Umożliwia:

  • sprawdzić saldo,
  • wysyłać lub odbierać tokeny i kryptowaluty,
  • posiadać kontrolę nad kluczami prywatnymi.

Ledger łączy siły z Tezos

Teraz prezes firmy, Pascal Gauthier, powiedział mediom:

„Ledger ma na celu połączenie bezpieczeństwa z bezproblemową obsługą. Ogłoszenie współpracy z Tezos jest dokładnie częścią tej misji. Ledger Live ułatwia korzystanie z kryptowalut, a portfele sprzętowe zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Użytkownicy Ledger Live mogą teraz tworzyć lub importować konta Tezos (…)”.

Współpraca Tezos z producentem portfeli sprzętowych umożliwia teraz też staking kryptowaluty. Jest to proces utrzymywania funduszy w portfelu kryptowalut w celu wspierania operacji w sieci blockchain danej jednostki. W zamian posiadacze są nagradzani za swój wkład. Można to porównać do zarabiania odsetek dzięki trzymaniu oszczędności w banku.

Tezos to zaś także wielofunkcyjny blockchain, kryptowaluta i zdecentralizowana platforma obliczeniowa. Charakteryzuje się konsensusem proof of stake, formalną weryfikacją (która pozwala programistom zweryfikować poprawność ich kodu) oraz funkcją umożliwiającą posiadaczom tokenów głosowanie nad zmianami w protokole. Proces tworzenia bloków Tezos nazywa się tzw. „pieczeniem” – posiadacze Tezos, którzy stawiają swoje tokeny, mogą otrzymać tokeny Tezos w nagrodę za stworzenie i weryfikację bloków.

“Posiadacze tokenów mogą przekazać swoje konta weryfikatorowi, który będzie odpowiedzialny za zabezpieczenie sieci w ich imieniu. Użytkownik może następnie otrzymać wygenerowane nagrody minus opłaty walidatora”

tłumaczy Ledger.

Przyszłość rynku

Gauthier zwraca też uwagę mediom, że przechowywanie XTZ w portfelu sprzętowym jest znacznie bezpieczniejsze dla inwestorów. Ponadto zauważył, że cała branża kryptowalut zmierza w kierunku, w którym coraz mocniej będzie wykorzystywana synergia pomiędzy sprzętem a softem:

Sprzęt zawsze będzie ważny. Nasi klienci lubią móc przechowywać swoje krypto na Nano, który pozostaje najbezpieczniejszym portfelem sprzętowym na rynku. Musimy jednak zastanowić się, jak rozwija się branża i oferować np. Ledger Live dla Tezos. To sygnał, że zmierzamy w kierunku (…) pozwalającym klientom na interakcję i transakcje z ich kryptowalutami w łatwy, szybki i bezpieczny sposób. (…) Spodziewamy się, że w przyszłości będziemy oferować naszym użytkownikom jeszcze bardziej znaczące funkcje za pośrednictwem oprogramowania.”

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 725,11 USD-2,05%
Ethereum logo
EthereumETH
3481,32 USD-1,95%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
603,79 USD-2,42%
Solana logo
SolanaSOL
148,41 USD-4,11%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3480,71 USD-1,95%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-1,35%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-2,52%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,57 USD3,33%