za
ledger nano

Ledger uruchomi swoją kryptowalutową kartę

2021-12-10
Portfele
Binance Launchpool

Producent portfeli sprzętowych Ledger ogłosił w czwartek uruchomienie własnej karty debetowej. Pozwoli ona użytkownikom na bezpośrednie wydawanie kryptowalut lub wykorzystanie ich jako zabezpieczenia przy dokonywaniu zakupów gotówkowych.

Karta “Crypto Life”

Nowa karta debetowa będzie dostępna już na początku przyszłego roku. Jest to jeden z wysiłków Ledger, aby przeistoczyć się z producenta portfeli w pełni funkcjonalną platformę kryptowalutową, opartą na aplikacji Ledger Live.

Większość hodlerów kryptowalut przechowuje swoje waluty w internetowych portfelach. Nie jest to jednak zbyt bezpieczna opcja. Tworzy bowiem niepotrzebny wektor ataku dla hakerów. Właśnie dlatego, firmy takie jak Ledger i jej rywal Trezor tworzą fizyczne urządzenia. Są one uważane za bardziej bezpieczne, ponieważ działają bez podłączenia do Internetu.

Jak będzie działać karta od Ledgera?

Jeśli chodzi o kartę debetową, użytkownicy będą mogli przekazywać na nią środki za pośrednictwem platformy Ledger Live. W zależności od urządzenia, można się do niej podłączyć za pośrednictwem kabla USB lub Bluetooth.

Karta nosi nazwę Crypto Life i do przeprowadzania transakcji wykorzystuje sieć Visa. Ledger przekonwertuje kryptowalutę użytkownika na fiat, aby zapłacić sprzedawcom. Mogą się oni jednak zdecydować na utworzenie linii kredytowej opartej na zabezpieczeniu w kryptowalutach.

Według firmy, oprocentowanie krypto kredytów będzie wynosić równe 0%. Oferta ta będzie jednak ograniczona tylko do niektórych regionów. Prawdopodobnie do tych, które mają luźne podejście do regulacji krypto pożyczek. Dzięki tej opcji, posiadacze kart będą mieli możliwość robienia zakupów bez konieczności sprzedaży swoich cyfrowych aktywów.

Karta Crypto Life obsłuży kilka różnych kryptowalut, w tym bitcoin (BTC), ether (ETH) oraz stablecoiny USD Coin (USDC) i tether (USDT).

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
67 845,19 USD-3,36%
Ethereum logo
EthereumETH
3829,99 USD-2,74%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,04%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
599,41 USD-1,89%
Solana logo
SolanaSOL
166,57 USD-3,08%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3828,60 USD-2,76%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-2,15%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,44 USD-0,37%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-4,83%