za

Kycnot.me – lista giełd kryptowalut bez KYC

2020-06-14
Wiadomości
Binance Launchpool

Dostęp do giełd bez weryfikacji KYC może stać się niedługo bardziej potrzebny niż kiedykolwiek, ze względu na coraz bardziej rygorystyczne regulacje rynku kryptowalut. Z pomocą przychodzi nowy serwis internetowy Kycnot.me, który stworzył listę giełd, które nie wymagają weryfikacji tożsamości. Według twórców niezbędne jest zachowanie zdecentralizowanej i autonomicznej natury cyfrowych aktywów.

Kycnot.me – lista giełd niewymagających weryfikacji KYC

Nowa strona internetowa Kycnot.me na celu stworzenie aktywnej listy giełd kryptowalut, które pozwalają inwestorom zakładać konta, bez konieczności udostępniania swoich danych osobowych poprzez weryfikację KYC.

Kycnot.me skupia się wyłącznie na giełdach obsługujących Bitcoin (BTC) i Monero (XMR). Według twórców, BTC jest najbardziej rozpowszechnionym cyfrowym aktywem, a XMR oferuje najbardziej skuteczną ochronę prywatności.

“Bitcoin, ponieważ jest to największa waluta, o najwyższej kapitalizacji rynkowej i najsilniejszej adopcji wśród wszystkich cyfrowych walut. Monero, ponieważ jest to prawdziwy pieniądz cyfrowy i jest to jedyna moneta, której założeniem jest ochrona prywatności”.

– możemy przeczytać na Kycnot.me.

Na stronie internetowej znajduje się obecnie 14 platform, z których znaczna większość działa na zasadzie peer-to-peer (P2P).

W serwisie znajdziemy też informacje dotyczące giełd wymagających podania pewnych danych identyfikacyjnych pomimo braku weryfikacji KYC, limitów wykorzystania bez weryfikacji oraz ograniczenia wypłat.

Co ciekawe, na liście nie zostały umieszczone popularne platformy takie jak Binance, KuCoin czy BitMEX.

Weryfikacja KYC jest niezgodna z naturą kryptowalut

Według manifestu zamieszczonego przez właściciela Kycnot.me w serwisie Github, misją serwisu jest “zachowanie zdecentralizowanej i autonomicznej natury kryptowalut” poprzez “ułatwianie ludziom znalezienia godnych zaufania sposobów kupowania, wymiany, handlu i korzystania z kryptowalut bez konieczności identyfikacji”.

Twórca serwisu uważa, że cyfrowe aktywa zostały stworzone “w celu wyeliminowania zależności między użytkownikami […] a scentralizowanymi podmiotami, które są pod kontrolą […] naszej gospodarki”. Dodał też, że wiele giełd używających weryfikacji KYC i AML, aktualnie działają dokładnie w taki sam sposób jak banki.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności