Ethereum przebiło poziom 3000 USD

Ethereum kurs etheru 3000 usd

Kurs etheru (ETH) przebił poziom 3000 USD. Kryptowaluta Ethereum radzi sobie ostatnio na wykresie o wiele lepiej niż bitcoin. Dlaczego? […]

bitbay zonda

Kurs etheru (ETH) przebił poziom 3000 USD. Kryptowaluta Ethereum radzi sobie ostatnio na wykresie o wiele lepiej niż bitcoin. Dlaczego?

Kurs etheru powyżej 3000 USD

Dziś za 1 ETH trzeba zapłacić już 3100 USD, co oznacza skok ceny o 27 proc. w skali 7 dni i aż 14 proc. od wczoraj. Bitcoin na tym tle wypada blado. Za 1 BTC trzeba co prawda zapłacić aż 44 000 USD, ale to jedynie 6 proc. więcej niż tydzień temu i 9 proc. więcej niż 24 h temu.

Co powoduje te skoki cen? Po pierwsze, BTC zakończyło swoją korektę i przebiło mocno 40 000 USD, co uwolniło potencjał wzrostowy ETH. To jednak nie wszystko. Chodzi też o zmiany, jakie zaszły w sieci Ethereum. O co dokładnie?

kurs etheru 3000 usd

Zmiany, które napędzają rozwój i kurs

Jak już informowaliśmy, sieć Ethereum przeszła ostatnio przez jeden z najbardziej wyczekiwanych i kluczowych hard forków w swojej sześcioletniej historii. Miało to miejsce przy okazji emisji bloku numer 12 965 000. Chodzi o jedną z kluczowych aktualizacji, które zawierał hard fork – EIP-1559. W jej wyniku zaszły zmiany dotyczące opłat transakcyjnych.

EIP-1559 ma umożliwić użytkownikom lepiej oszacować, ile tak naprawdę kosztuje transakcja, jaką chcą przeprowadzić w ramach platformy. W praktyce może to zmniejszyć opłaty sieciowe, co zwiększy użyteczność sieci.

Rozmawiając z Bloombergiem, współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, powiedział, że EIP-1559 jest „zdecydowanie najważniejszą częścią aktualizacji London”.  Jest też „dowodem na to, że ekosystem Ethereum jest w stanie dokonać znaczących zmian.”

Wszystkie te zmiany złożą się na Ethereum 2.0 – nową wersję Ethereum, która będzie cechowała się większą skalowalnością i mniejszymi opłatami transakcyjnymi. Do tego emisja ETH będzie oparta już nie na algorytmie proof-of-work, ale proof-of-stake, czyli bardziej ekologicznym rozwiązaniu.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
ETH ether Ethereum kurs etheru 3000 usd kurs kryptowaluty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.