za

Kurs ETH przebił 3000 USD. Co sądzi o tym ekspert zondacrypto?

European Halving Party 2024

Kurs ETH ponownie przebił poziom 3000 USD. Zdaniem Sebastiana Seligi z zondacrypto sytuacja na wykresie wygląda bardzo dobrze.

Kurs ETH rośnie

W chwili pisania tego tekstu cena ETH wynosi 3005 USD. Jak sytuację na wykresie opisuje ekspert zondacrypto?

Analiza wykresu dziennego ETH/USDT prezentuje optymistyczny obraz dla Ethereum, gdzie świeczki dziennie podtrzymują pozytywną dynamikę cenową. Traderzy mogą wyraźnie zauważyć, że kurs ETH osiągnął tegoroczne szczyty przekraczające poziom 3000 USDT, co stanowi znaczący punkt psychologiczny dla uczestników rynku

– napisał Sebastian Seliga w analizie, jaką otrzymała nasza redakcja.

Podstawowym sygnałem wzrostowym jest utrzymywanie się ceny powyżej długoterminowej średniej kroczącej, co widać na wykresie dziennym, gdzie cena wyraźnie utrzymuje się ponad linią 100-okresowej średniej kroczącej. Dodatkowo, zwiększona aktywność wolumenowa w dniach wzrostów cenowych wskazuje na silne zainteresowanie kupujących, co może sugerować dalszą presję na rynek ETH

– dodał.

Przed nami korekta?

Nie można jednak zakładać, że ether będzie już tylko drożał:

Warto zaznaczyć, że mimo pozytywnej tendencji, inwestorzy powinni również zachować ostrożność, obserwując jak rynek będzie reagował na osiągnięte poziomy. Istnieje możliwość korekty lub konsolidacji po tak dynamicznym wzroście. Kluczowe będzie śledzenie kolejnych świeczek i wolumenu, aby ocenić, czy obserwowane wzrosty mają solidne podstawy do dalszego kontynuowania trendu wzrostowego.

Podsumowując, sytuacja na rynku ETH/USD wskazuje na silne bycze nastawienie z potencjałem do dalszych wzrostów. Aktualne poziomy cenowe są najwyższe w tym roku i mogą stanowić wstęp do dalszych, nawet rekordowych, wartości. Jednakże, jak zawsze na rynku kryptowalut, niezbędna jest bieżąca analiza rynkowa i monitorowanie zarówno fundamentalnych, jak i technicznych czynników wpływających na rynek

– podsumował swój wywód Seliga, który wcześniej przygotował dla nas także analizę dot. bitcoina.

Obecnie 1 ETH kosztuje nieco ponad 3000 USD, co przekłada się na 7-procentowy wzrost w skali 7 dni i 3% wzrostu od wczoraj.

Patrząc na wykres 30m widać jednak zagrożenie wyrysowania przez rynek podwójnego szczytu. Stąd możliwa wydaje się korekta. Nie powinna być ona jednak głęboka i nie przekreśli wzrostów w skali kolejnych tygodni.

Źródło: Bitcoinwisdom

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności