Kurs bitcoina ponownie przebił poprzednie ATH
Jacek WalewskiRedaktor Bitcoin.pl

Kurs bitcoina znów rośnie. Udało się ponownie przebić ATH z poprzedniego cyklu.
Kurs bitcoina powyżej poprzedniego ATH
W chwili pisania tych słów jeden bitcoin kosztuje ponad 69 000 USD - dokładniej: 69 389 USD. Oznacza to skok o 1,88% w skali doby i ponowne przebicie ATH z poprzedniego cyklu z lat 2020-2021. W ciągu tygodnia cena BTC spadła, ale tylko o 1,3%.
Jeden ether kosztuje 3388 USD, co oznacza wzrost o 1,74% w ciągu 24 h i spadek o 6,5% skali 7 dni.
Nastroje nadal są dobre. Bitcoin Fear and Greed Index wynosi 78, co przekłada się na skrajną chciwość ("Extreme Greed").
Bitcoin Fear and Greed Index@BitcoinFearBitcoin Fear and Greed Index is 78 ~ Extreme Greed Current price: $68,897
Ethereum Fear and Greed Index wynosi 61, co oznacza "zwykłą" chciwość ("Greed").
Ethereum Fear and Greed Index@EthereumFearEthereum Fear and Greed Index is 61 ~ Greed Current price: $3,354
Kurs przygotowuje się do halvingu
Skąd te wzrosty? Rynek gra już chyba pod halving, który zajdzie w sieci bitcoina ok. 20 kwietnia (data jest zależna od szybkości rejestracji bloków w blockchainie).
Przed zbytnim entuzjazmem ostrzega jednak np. giełda Coinbase.
Halving BTC, obecnie zaplanowany na 20 lub 21 kwietnia, może być katalizatorem wyższych cen, ale będzie musiał stawić czoła zazwyczaj słabszej porze roku na rynku kryptowalut i innych ryzykownych aktywów
– stwierdziła giełda w swoim raporcie.
O jaki słabszy okres dla kryptowalut chodzi? Według danych firmy Brave New Coin, która zajmuje się badaniem rynku aktywów cyfrowych, od 2011 r. od czerwca do września na kryptowalutowym parkiecie odnotowuje się zazwyczaj miesięczny zwrot na poziomie około 2,7%. Dla porównania: w pozostałych ośmiu miesiącach średni zysk wynosi około 19,3%.
W powyższym nie ma niczego szokującego. Powiedzenie "sell in May and go away" nie wzięło się znikąd. To efekt tego, że z reguły w okresach letnich, czyli urlopowych, ruchy na giełdach spadają. Nie przekreśli to oczywiście dalszej hossy, ale możemy oczekiwać, że przed nami niecałe dwa miesiące pełne emocji, a potem kwartał... nudy.
O autorze
Jacek Walewski
Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Poprzedni
Inwestor kryptowalut został zaatakowany. Chodziło o jego spore zyski

Następny
Peter Schiff vs. Peter Brandt: odmienna perspektywa na złoto i bitcoina
Chcesz być na bieżąco? Zaobserwuj nas w
ObserwujGoogle News
Newsletter Bitcoin.pl
Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.
Dbamy o ochronę Twoich danych. Polityka Prywatności



