za

Kurs bitcoina przebił 46 000 USD. Byki biegną w stronę 50 000 USD?

Konferencja Kryptoraport

Po stosunkowo krótkim okresie nudy kurs bitcoina znów gwarantuje nam większe emocje. Jeden bitcoin kosztuje w momencie pisania tych słów ponad 46 000 USD. Drożeje też ether. Obie kryptowaluty nie zamierzają się chyba szybko zatrzymać.

Kurs bitcoina powyżej 46 000 USD

Pierwsze tygodnie po powstaniu ETF-ów typu spot BTC były nudne. Doszło do typowego zjawiska “kupuj plotki, sprzedawaj fakty”, czyli spadków. Co prawda, te ostatnie były małe, ale okazały się kubłem letniej wody wylanym na rozgrzane głowy inwestorów.

Tyle że obecnie cena bitcoina znów rośnie. Obecnie za 1 BTC płaci się ok. 46 200 USD. Oznacza to, że byki w skali doby są na plusie o blisko 4%, zaś tygodnia aż 6%.

Ether podąża za swoim starszym kuzynem i za 1 ETH trzeba dziś zapłacić ok. 2450 USD, co przekłada się na 6-procentowy skok ceny w skali 7 dni i 1% wzrostu od wczoraj.

Wszystko to poprawiło nastroje na rynku. Inwestorzy nie patrzą już na wykres z nieskrywanym smutkiem, ale radością, a w ich źrenicach odbija się symbol dolara.

I tak np. indeks strachu i chciwości BTC wskazuje 72, co oznacza chciwość. Do tego ostatnie badanie wykonano przy cenie 45 302 USD, więc obecnie wskaźnik może być na wyższym poziomie.

Z kolei Ethereum Fear and Greed Index pokazuje 66, co także oznacza chciwość (Greed).

Rośnie, ale dlaczego?

Oczywiście wielu inwestorów zadaje sobie pytanie, z jakiego powodu rynek “ruszył”? Byki zobaczyły, że korekta dobiegła końca i zaczęły kupować – to najprostsze wyjaśnienie. Do tego zmniejszyła się presja podażowa ETF-a Grayscale, z którego “wypływało” w ostatnim czasie sporo bitcoinów. ETF-owa oferta firmy okazała się mało korzystna (głównie przez wysokie opłaty) więc, część inwestorów zaczęła “wyciągać” z funduszu swoje bitcoiny (ETF ten jest de facto przekształconym trustem Grayscale, więc już na starcie posiadał dużo BTC). Te trafiały na giełdy i m.in. stąd spadki.

Możliwe też, że rynek zaczął przed halvingowe zakupy. Podział nagrody dla górników już w kwietniu!

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności