za
Kurs bitcoina spada

Kurs bitcoina ponownie spada

Rynek kryptowalut odnotował kolejny spadek. Kurs bitcoina spadł do najniższego poziomu od 25 marca. Większość altcoinów jest obecnie w jeszcze gorszym stanie.

Kurs bitcoina znowu spada

Rynek kryptowalut radził sobie pod koniec marca całkiem dobrze. Kurs BTC wzrósł do ponad 48 000 USD. Był więc na najwyższym poziomie od trzech miesięcy. Altcoiny poszły w ślad przewodnika stada. ETH odnotowało również najlepsze wyniki od trzech miesięcy.

Problem w tym, że kwiecień zaczął się już nieco gorzej i bitcoin zaczął tracić na wartości. Na początku odrabiał większość strat, ale obecnie spadł poniżej 44 tys. USD.

Dziś 1 BTC kosztuje ok. 43 400 USD. To mniej o 4% w skali doby i mniej o 7,8% niż 7 dni temu.

Jak zaś radzą sobie altcoiny? Za 1 ETH płaci się 3 210 USD. To o 4,3% mniej niż wczoraj i 5,5% mniej niż tydzień temu. Z kolei BNB kosztuje 430 USD. To mniej o 2,8% niż wczoraj i 3% mniej niż tydzień temu.

Kurs bitcoina spada

Co mówią analitycy?

Rafał Zaorski, znany spekulant, którzy intensywnie gra na giełdach kryptowalut, twierdzi, że na BTC może czekać nas jeszcze potencjalny flash crach, czyli nagły spadek kursu.

Paradoksalnie nie byłoby to złe zjawisko dla rynku. Oczyściłoby go przed kolejną falą wzrostów, a może nawet walką o nowe ATH latem tego roku.

Na niepewność, która panuje na rynku, zwraca też uwagę Piotr Ostapowicz, analityk, inwestor i youtuber.

Jak nastroje na rynku? Widzę, że Twitter raczej podzielony

– napisał na Twitterze.

Strach pokazał też słynny wskaźnik Bitcoin Fear and Greed Index. Obecnie pokazuje wartość 34, która oznacza właśnie strach przed tym, co może wydarzyć się na kryptowalutowym parkiecie.

Obecna sytuacja nie jest jednak wcale zła i może oznaczać kolejną brutalną próbę “wyrwania” bitcoinów z tzw. słabych rąk ze strony wielorybów.

Aktualny kurs bitcoina (BTC) i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności