kaleo

Kurs Bitcoina – co dalej z kryptowalutą?

Kurs Bitcoin

Kurs Bitcoina znalazł się w malejącym trójkącie prostokątnym. Tak twierdzi Peter Brandt. Dodaje jednak, że nadal dostrzega potencjał do hossy.

Brandt jest inwestorem z 40-letnim doświadczeniem w handlu surowcami. Już blisko pół roku temu sugerował, że przyszła cena Bitcoina może “dolecieć” za pewien czas nawet do 72 tysięcy dolarów.

Kurs Bitcoina – spadki czy wzrosty?

W Polsce wyszła książka Brandta pt. “Dziennik profesjonalnego gracza giełdowego”. Teraz ten pozornie konserwatywny inwestor w serii swoich wpisów na Twitterze napisał:

“Bitcoin spełnia definicję malejącego trójkąta.”

 

Z drugiej strony nie trudno spotkać się z opiniami, że kupno Bitcoina to niemal pewny zarobek. Tak uważa np. inwestor Tomasz Rozmus.

“Giełdy kryptowalutowe jak i sam Bitcoin powstają z popiołów. BTC należy do grona najchętniej kupowanych aktywów w 2019 roku, a światowe giełdy kryptowalutowe, które przetrwały 2018 rok dziś przeżywają kolejną falę rozwoju. Wszystko dzięki sprzyjającym warunkom makroekonomicznym w tym wojną handlową pomiędzy USA a Chinami, jak również problemom inflacyjnym w wielu krajach, w tym niskiej wycenie juana. W dodatku powstająca platforma BAKKT, której start zapowiadany jest na 23 września, jak również pozostałe okoliczności rynkowe dalej pozytywnie będą stymulować rynek krypto. Jestem pewny, że Bitcoin jeszcze nie zakończył swoich wzrostów a w końcówce roku nie będę zaskoczony jak wycena sięgnie 16 tys. dolarów lub wyżej

– powiedział dzisiaj w programie na ComparicTV.

Mętlik w głowie inwestora

kurs bitcoinaObecny okres jest dość trudny dla inwestorów. Z jednej strony coraz częściej mówi się o BTC jako o bezpiecznym aktywie, które jest idealne za okres ewentualnego kryzysu. Tyle że jednocześnie dziś na rynku widać jeszcze pewne niezdecydowanie kupujących.

Tydzień temu pisaliśmy też o tym, że główna kryptowaluta ponownie kosztuje więcej niż 10 000 USD. Entuzjazm krypto-inwestorów zbiegł się z krytyką Petera Schiffa, który uważa, że BTC nie jest bezpieczną przystanią, jak chcą go widzieć niektórzy zwolennicy blockchainowych walut:

„Bitcoin ponownie nie zdał testu bezpiecznej przystani. W piątek, gdy eskalacja napięć handlowych spowodowała pogrążenie się globalnych rynków akcji, inwestorzy szukali schronienia w bezpiecznych aktywach. Jen japoński, frank szwajcarski, a zwłaszcza złoto, przesunęły się wyżej [na wykresie]. Jednak Bitcoin spadł bardziej niż akcje!”

Jak wy uważacie? Czy kupujecie już BTC na longterm? Dajcie nam znać w komentarzach w social media?

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin bezpieczna przystań bitcoin cena bitcoin kurs btc kurs cena bitcoina kurs bitcoina kurs btc Peter Schiff bitcoin
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.