za
kurs-bitcoin-40-000

Kurs bitcoina znów powyżej 40 000 USD

Konferencja Kryptoraport

Kurs bitcoina w ciągu ostatnich kilku godzin wystrzelił gwałtownie w górę formując dwie masywne, następujące po sobie zielone świece. Tym samym pierwotna kryptowaluta zniwelowała niedźwiedzie nastroje i odzyskała psychologiczną barierę 40 000 USD.

Kurs bitcoina wraca powyżej 40 000 USD

W ciągu ostatnich dwóch godzin byki przejęły całkowitą kontrolę nad impetem rynku i zdołały wywindować cenę BTC powyżej 40 tysięcy dolarów. Sytuacja ta ma miejsce około tydzień po tym, jak BTC spadł do poziomu 33 000 dolarów. Oznacza to też prawie 20% odbicie od tego czasu.

Dane z Coinglass wskazują, że ruch ten wywołał ogromne poruszenie wśród niedźwiedzi. Spowodował bowiem likwidację krótkich pozycji wartych 200 milionów dolarów, przy czym największe pojedyncze zlecenie miało miejsce na OKEx i było warte 3,18 miliona dolarów.

77% wszystkich likwidacji w ciągu ostatnich 4 godzin dotyczyło pozycji short. 36% z nich miało miejsce na OKEx, 34% na Binance, a następnie Bybit, FTX i Huobi.

Altcoiny również na zielono

Jak zawsze, bitcoin pociągnął za sobą w górę również altcoiny. W zielonym kolorze są też wykresy wszystkich kryptowalut z pierwszej setki na CoinGecko. Wśród altów o wysokiej kapitalizacji najwięcej w ciągu doby zyskała solana (13,3%) oraz ether (12,6%). Ethereum niemal przebiło barierę 3000 USD, z kolei SOL zdecydowanie wrócił powyżej 100 dolarów.

Dobrze radzi sobie również rynek tzw. meme-coinów. Dogecoin, kryptowaluta początkowo stworzona jako żart, wzrosła o 5% w ciągu 24 godzin i obecnie oscyluje w granicy 0,14 USD. Shiba inu, inna waluta inspirowana psem jest notowana na poziomie 0.00002198 USD, co oznacza wzrost o 6% w perspektywie ostatniej doby.

Uważa się, że zarówno bitcoin, jak i ether straciły na wartości w styczniu z powodu czynników makroekonomicznych. Rezerwa Federalna zapowiedziała bowiem wzrost inflacji, co skłoniło inwestorów do pozbycia się ryzykownych aktywów ze swoich portfeli.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności