Kurs Bitcoin

Kurs Bitcoina ponownie ponad poziomem 14 000 USD

Wczoraj wieczorem Bitcoin ponownie przebił poziom 14 000 USD. Co spowodowało wystrzał ceny na wykresie? Kurs Bitcoina po 14 000 […]

Data publikacji: 5 listopada 2020

bitbay

Wczoraj wieczorem Bitcoin ponownie przebił poziom 14 000 USD. Co spowodowało wystrzał ceny na wykresie?

Kurs Bitcoina po 14 000 USD

kurs bitcoina 14 000Wczoraj wieczorem czasu polskiego Bitcoin ponownie przebił na wykresie poziom 14 000 USD. Dlaczego?

W ostatnich dniach kurs znajdował się w trendzie bocznym. Mimo tego cena ostatecznie wzrosła i znajduje się w momencie pisaniach tych słów na poziomie ok. 14 300 USD.

Postarajmy się jednak odpowiedzieć na zadane wcześniej pytanie: dlaczego kurs znowu rośnie? Zwolennicy analizy technicznej to w niej znajdą odpowiedź. Spójrzmy jednak na tło tego, co dzieje się na rynkach.

Dlaczego kurs rośnie?

3 listopada w USA miały miejsce wybory prezydenckie. Do ich końca świat finansów żył w pewnej niepewności. Nie było jasne, czy nowym prezydentem zostanie Joe Biden z Partii Demokratycznej, czy może reelekcję wywalczy Donald Trump. Na wielu obszarach wybór wydaje się kosmetyczny. Sukces Bidena oznacza, że amerykańska polityka zostanie zamrożona na okres ok. połowy roku. Potem zapewne powróci na stare tory. Wygrana Trumpa to po prostu kontynuacja tego, co widzieliśmy przez ostatnie cztery lata z naciskiem na drugą połowę tej kadencji (rywalizacja z Chinami, wojny handlowe, osłabianie dolara itd).

Od wczoraj w USA trwa jednak liczenie głosów. I o ile początkowo wydawało się, że Trump ponownie wygrał wybory, teraz sytuacja jest inna. W momencie pisania tego tekstu Biden ma już w teorii 264 głosy elektorskie, zaś obecny prezydent tylko 214. Do wygranej wystarczy 270.

Kurs Bitcoina mógł więc zacząć rosnąć, bowiem wygrana Bidena oznacza zapewne m.in. większe pakiety stymulacyjne dla gospodarki, czyli wyższą inflację. Na wieść o jego rosnącej pozycji zareagował nawet dolar, który zaczął spadać. Więcej na ten temat przeczytanie tutaj.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion