KuCoin zhackowane. Skradziono 150 mln dolarów w kryptowalutach.

2020-09-26 Bezpieczeństwo

Giełda kryptowalut KuCoin padła ofiarą hakerów, którzy opróżnili gorące portfele platformy. Adres Ethereum, na który zostały przelane skradzione środki, zawiera […]

Giełda kryptowalut KuCoin padła ofiarą hakerów, którzy opróżnili gorące portfele platformy. Adres Ethereum, na który zostały przelane skradzione środki, zawiera obecnie 4 mln dolarów w ETH i 152 mln w innych tokenach ERC-20. Napastnikom udało się też ukraść Bitcoiny (BTC).

KuCoin zhackowane

Atak na KuCoin jest największym kryptowalutowym hakiem w tym roku. Do tej pory, 2020 rok był zaskakująco spokojny, a naruszenia bezpieczeństwa dotyczyły głównie mniejszych giełd i kwot.

Jeśli wierzyć oświadczeniom giełdy, użytkownicy nie doświadczą żadnych długoterminowych konsekwencji wynikających z ataku. Zgodnie z postem KuCoin, każdy użytkownik, który poniósł straty, otrzyma zwrot pieniędzy za pośrednictwem funduszu ubezpieczeniowego giełdy:

„Proszę być pewnym, że jeśli jakikolwiek fundusz użytkownika zostanie dotknięty przez ten incydent, zostanie on całkowicie pokryty przez KuCoin i nasz fundusz ubezpieczeniowy”.

Dyrektor generalny KuCoin, Johnny Lyu, przeprowadził transmisję na żywo, podczas której zapewnił, że zimne portfele giełdy są nadal bezpieczne. Dodał też, że skradzione fundusze stanowią „małą część” całości udziałów giełdy.

KuCoin ogłosił, że skontaktował się już z innymi giełdami i poprosił je o umieszczenie portfeli hakerów na czarnej liście. Zespół giełdy zaoferował też nagrodę w wysokości 100 000 dolarów za informacje o ataku i zgłosił ten incydent „międzynarodowym organom ścigania”.

Reakcja społeczności

Gracze z branży bardzo szybko zareagowali na incydent. CTO Bitfinexa i Tethera – Paolo Ardoino, poinformował, że obie firmy zamroziły łącznie 33 mln USDT, które mogą być w posiadaniu złodziei.

Wartość natywnego tokena giełdy KCS spadła na wieść o ataku hakerskim. W ciągu ostatnich 24 godzin jego cena zmalała o 9%.

Co ciekawe, wiadomości o haku KuCoin nie miały większego wpływu na cały rynek kryptowalut. W ciągu ostatnich 24 godzin, kapitalizacja rynkowa wzrosła o 1.7%, a wszystkie dziesięć największych monet wg. Coinmarketcap odnotowało pozytywne zmiany.

Tagi
hack hakerzy kucoin

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.