Kurs Bitcoina btc

Ktoś przeniósł BTC warte 2 mld USD za 0,78 dolara

Bitcoin

Dane z Blockchain.com wskazują, że w poniedziałek w nocy przetworzono kolosalną transakcję BTC wartą 2 mld USD. Pomimo ogromnej wartości tego przelewu, opłata za tę transakcję wyniosła zaledwie 0,00001713 BTC, czyli 0,78 USD.

Chociaż nie wiadomo, jaki był cel tej transakcji, ani kto ją przeprowadził, pokazuje ona ogromny potencjał kryptowalut i technologii blockchain.

Nie jest to jednak pierwszy taki przypadek. Już wcześniej miały miejsce ogromne transakcje przeprowadzane przy minimalnych opłatach. W sierpniu 2020 roku, anonimowy inwestor przeniósł BTC warte 1 mld dolarów płacąc prowizję wynoszącą zaledwie 4 dolary.

Z kolei w czerwcu 2020 roku, Bitcoin Block Bot informował o transakcji 101 857 BTC zrealizowanej przy opłacie wynoszącej ok. 0,48 USD. Warto tutaj zaznaczyć, że w tamtym czasie taka ilość monet stanowiła 0,5% podaży BTC znajdującej się w obiegu.

Kryptowaluty vs tradycyjny rynek finansowy

Próby transferu tak dużej sumy na tradycyjnych rynkach fiat byłyby po prostu daremne. Wykonanie międzynarodowego przelewu fiat często zajmuje od jednego do czterech dni roboczych i wiąże się z wysoką opłatą transakcyjną w wysokości od 1% do 3%. Oprócz tego, banki i rządy mają centralny wpływ na działalność infrastruktury finansowej. To zagraża prywatności, autonomii i zasadom wolnego rynku.

Według BitInfoChart, średnia cena opłaty transakcyjnej na podstawowej warstwie sieci Bitcoin wynosi 0.000058 BTC (2.67 USD). Dla porównania, opłaty transakcyjne dla drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej, ETH, są kilka razy (770%) wyższe i oscylują w granicy 0,0061 ETH (20,44 USD).

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin btc ETH Ethereum opłaty transfer wieloryby

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.