za

Kryptowaluty? Kupuj i sprzedawaj lokalnie. Kantor kantorowi nierówny

Binance Launchpool

Zapewne zastanawiasz się, w jaki sposób można szybko i bezpiecznie kupić kryptowaluty. Rozwiązań jest wiele. Pierwszego bitcoina w życiu możesz nabyć np. w kantorze – stacjonarnym oraz internetowym. Czym oba rozwiązania się między sobą różnią? Dowiesz się z tego artykułu!

Stacjonarnie czy internetowo?

Jak już wspomnieliśmy, kantory kryptowalut (tak samo jak tradycyjnych walut) dzielą się na stacjonarne i internetowe. Czym się różnią?

Kantor online (np. kantor Ari10, dawniej znany jako Bitcan) daje nam możliwość zakupu cyfrowych aktywów przez internet. To w zasadzie proste, bezpieczne i wygodne rozwiązanie. Tyle że – co warto podkreślić – dla osób lepiej zaznajomionych z tym, jak inwestować w kryptowaluty od strony technicznej i jak je potem przechowywać.

Miejsc digitalowej wymiany, zakupu, czy sprzedaży kryptowalut jest wiele. Wspomniane Ari10 Exchange czy platformy takie jak Kraken i Binance to jedna strona medalu. Nie są złym rozwiązaniem, ale na pewno nie idealnym dla każdego. I o ile Ari10 Exchange oferuje kompleksowe rozwiązania też dla sektora B2B, a Binance czy Kraken są popularne raczej w przypadku “masowych” transakcji, w tym głównie realizowanych przez użytkowników już świadomych rynku blockchaina, ktoś, kto dopiero zaczyna przygodę z kryptowalutami lub bardziej ceni sobie kontakt bezpośredni ze sprzedawcą, niekoniecznie będzie chciał dokonać transakcji online.

Co więc w sytuacji, gdy nie jesteśmy jeszcze blockchainowymi ekspertami, ale chcemy już kupić pierwsze części bitcoina i np. całego ethera? Z pomocą spieszą nam kantory stacjonarne. W nich lepiej mogą się też poczuć inwestorzy nawet bardziej zaawansowani, ale ceniący sobie nadal bardziej tradycyjne metody zakupu i indywidualne podejście do klienta.

Edukuj się i inwestuj – wszystko w jednym miejscu!

No właśnie, załóżmy, że należymy do grona początkujących inwestorów, mamy zaoszczędzony kapitał, chcemy kupić za niego bitcoina lub ether. Niestety, nie do końca wiemy, jak tego dokonać i w jaki sposób przechowywać swoje kryptowaluty. Co robić w takiej sytuacji? Ponownie wyjścia są właściwie dwa: możemy zacząć edukować się za pomocą materiałów, jakie można znaleźć w sieci. Ich jakość bywa… różna. Do tego w bardziej mrocznych zakamarkach Internetu czyhają na nas osoby o niekoniecznie czystych intencjach. Nie mówimy oczywiście o znanych markach, ale oszustach, których na rynku nadal jest niemało.

W tym momencie na scenę cali na biało przychodzą nam właściciele kantorów stacjonarnych. Gdy się do nich udamy, mamy szansę od razu dowiedzieć się, jak np. zainstalować na telefonie swój portfel na cyfrowe aktywa i wygenerować klucz prywatny. Szybko możemy także w bezpieczny sposób nabyć pierwsze kryptowaluty. Dzięki temu poza kryptowalutami ze spotkania wynosimy także często dodatkowy bagaż wiedzy oraz spostrzeżeń od osoby doświadczonej w przeprowadzaniu transakcji.

Jak jednak znaleźć kantor z kompetentnymi pracownikami? I gdzie w ogóle takie miejsca są zlokalizowane? Za jedną z największych sieci kantorów w Polsce stoi grupa Ari10. Od 2021 r. dzięki Cryptoterminalowi, innowacyjnemu urządzeniu, które przypomina zwykły terminal płatniczy, umożliwia osobom prowadzącym firmę z danej branży poszerzanie zakresu ich działalności i wymianę kryptowalut. Jednocześnie firma dba o to, by Cryptoterminale obsługiwały osoby kompetentne, zapewniając swoim partnerom szkolenia z wiedzy o cyfrowych walutach, prowadzenia tego typu biznesu, obsługi klienta, bezpieczeństwa i technologii blockchain. 

W całej Polsce jest już ponad 100 punktów (kantorów), które współpracują z Ari10 (mapę z zaznaczonymi lokalizacjami znajdziecie tutaj: https://ari10.com/pl/cryptoterminal#map).

Kto się nie rozwija, stoi w miejscu

Warto dodać, że Cryptoterminal to szerszy projekt, który jest stale rozwijany.

Partnerzy Ari10 są wspierani pod kątem porad prawnych, współpracy z bankami, wiedzy nt. cyfrowych aktywów oraz nowych trendów, jakie pojawiają się na rynku. Sama firma doradza też swoim partnerom, jak lepiej promować się za pomocą social mediów i w sieci. Przystępne wprowadzenie do tematu prowadzenia kantorów można też znaleźć na Youtube pod tym linkiem. 

Program edukacyjny dla partnerów Ari10, jak podała nam firma, będzie jeszcze rozbudowywany, m.in. o podcast. Co jakiś czas organizowane są też webinary tematyczne. By się na nie zapisać wystarczy śledzić social media Ari10. 

Dla osób, które mają dodatkowe pytania i szukają szybkiej drogi kontaktu, działa dedykowana grupa na Telegramie https://t.me/KantorAri10. To zresztą dobry przykład tego, jak firma stawia na wsparcie dla inwestorów i jakość kontaktu. To podstawa udanego biznesu!

NFT za gotówkę

Na koniec warto  wspomnieć, że w ostatnich tygodniach wystartował pilotażowy program sprzedaży NFT za gotówkę. Mamy na myśli współpracę z projektem The Polacy, który jest polską odpowiedzią na topowe serie tokenów CryptoPunks i Bored Ape Yach Club.

Warto dodać, że NFT The Polacy to nie tylko okazja do zdobycia grafik, które mogą z czasem mocno zyskać na cenie (jak było w przypadku CryptoPunks i BAYC). Wśród posiadaczy tokenów jest dziś ponad 50 CEO polskich projektów blockchainowych. Twórcy The Polacy chcą stworzyć środowisko wzajemnego wspierania się firm z krajowego rynku. 

To nie wszystko. The Polacy to zarazem pierwszy taki projekt, w którym zastosowano sprzedaż NFT w kantorach. Warto wspomnieć, że trzech szczęśliwców wygrało NFT z tej serii, w ramach konkursu, jaki zorganizowano.

Dodajmy też, że każdy token z kolekcji dostępnej na Open Sea może być kupiony za gotówkę w kantorach współpracujących z Ari10. To idealna opcja dla inwestorów, którzy cenią sobie anonimowość (możliwość zakupu bez KYC do 1000 euro).

Jak więc widać, możliwości, jakie dają kantory kryptowalut, mogą zaciekawić przedsiębiorców, którzy szukają dodatkowych źródeł przychodu. Są też dobrym miejscem dla początkujących inwestorów, którzy mogą w nich kupić lub sprzedać cyfrowe waluty w wygodniejszy dla siebie sposób. 

Kryptowaluty stają się częścią naszej codzienności. Warto więc wejść

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności