za
kryptoaktywa

Kryptoaktywa służą różnym celom, ETH zrewolucjonizuje rynek – powiedział Michael Saylor, CEO MicroStrategy

2021-06-17
Bitcoin
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Różne kryptoaktywa służą różnym celom, a Bitcoin (BTC) nie jest jedynym kryptoaktywem, które może mieć przed sobą świetlaną przyszłość – twierdzi Michael Saylor, dyrektor generalny producenta oprogramowania MicroStrategy.

Kryptoaktywa służą różnym celom

– Jest miejsce na wszystkie te rzeczy, ale właściwie zrozumiane. Będziesz chciał budować swoje budynki na solidnej podstawie z granitu, więc Bitcoin musi trwać wiecznie – to wysoka integralność, bardzo trwała. Ethereum próbuje z kolei zdematerializować giełdy i establishment finansowy – powiedział Saylor na antenie CNBC. – Myślę, że kiedy rynek zaczyna rozumieć te rzeczy, jest miejsce dla każdego [aktywa] – dodał.

Najnowsze słowa Saylora padają teraz, czyli w okresie, gdy jego firma kontynuuje inwestowanie w BTC, niedawno ujawniając plany sprzedaży akcji MicroStrategy o wartości 1 mld USD i wykorzystania części wpływów na zakup większej ilości Bitcoinów.

– Mamy również możliwość pozyskiwania finansowania dłużnego. Jesteśmy w stanie pożyczyć miliard dolarów przy zerowym oprocentowaniu i kupić Bitcoiny – powiedział Saylor.

Rzeczywiście, w zeszłym roku spółka pozyskała „darmowy” 1 mld USD, podczas gdy w czerwcu kolejne 500 mln USD, sprzedając papiery dłużne o rocznym oprocentowaniu na poziomie 6,125%.

Jak informowaliśmy, firma postrzega Bitcoina „jako długoterminowy zasób” i „nie planowała angażować się w regularny obrót Bitcoinami i nie zabezpieczała ani w żaden inny sposób nie zawierała kontraktów pochodnych w odniesieniu do naszych zasobów bitcoinowych”.

Będziemy nadal monitorować warunki rynkowe w celu ustalenia, czy przeprowadzić finansowanie dłużne lub kapitałowe w celu zakupu dodatkowych Bitcoinów

– podała firma w prospekcie złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Na dzień 4 czerwca 2021 r. spółka posiadała około 92 079 BTC, które zostały nabyte za 2,251 mld USD i po średniej cenie zakupu około 24 450 USD za Bitcoina. Teraz ten portfel jest warty ponad 3,67 mld USD.

kryptoaktywa

Gotówka to śmieci

Zapytany o podejście akcjonariuszy do strategii firmy zorientowanej na Bitcoinie, Saylor powiedział, że inwestorzy MicroStrategy „powiedzieli nam, że gotówka to śmieci, to zobowiązanie w naszym bilansie”, co popchnęło spółkę do „przekształcenia się w firmę, która jest w stanie sprzedawać oprogramowanie dla przedsiębiorstw oraz nabywać i trzymać Bitcoiny”.

– Zrobiliśmy to z powodzeniem, wykorzystując dźwignię – powiedział Saylor. – To stukrotnie zwiększyło siłę marki. Właśnie mieliśmy nasz najlepszy kwartał w historii – dodał. Jak wyjaśnił, “biznes korporacyjny wzrósł o 10%. Biznes BTC generuje zwroty dla akcjonariuszy”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności