za
dolina kryptowalutowa

Krypto-Dolina spotyka “blockchain znad Wisły” – konferencja w Warszawie

2019-05-30
Blockchain
Binance Launchpool

“Krypto-Dolina spotyka blockchain znad Wisły” – tym hasłem reklamowane jest pierwsze szwajcarsko-polskie sympozjum dot. technologii blockchain. Jak twierdzą organizatorzy, w czasie spotkania będzie można posłuchać przedstawicieli dwóch środowisk  – z Polski i Szwajcarii. Celem jest wspólne dzielenie się wiedzą i know-how, a także prezentowanie perspektyw biznesowych.

Sympozjum odbędzie się 7 czerwca br. w domu handlowym Mysia 3, znajdującym się w ścisłym centrum Warszawy przy ulicy Mysiej. Start wydarzenia zaplanowany jest na godz. 9:00.

Tematyka sympozjum

Tematem wydarzenia jest oczywiście blockchain. Różne spojrzenie na poszczególne aspekty nowej technologii przedstawi 27 prelegentów. Wśród nich są m.in. Benjamin Schwägli (Swiss Business Hub – Poland), dr Katarzyna Lasota (LEXcellence Swiss Legal Services), Julian Zawistowski (Golem), Filip Pawczyński (Polskie Stowarzyszenie Bitcoin), Michał Grzybowski (Coinpaprika), prof. Krzysztof Piech (Uniwersytet Łazarskiego), Mathias Ulrich (Canton Schwyz), Krzysztof Korus (dLK), Artur Granicki (Wardyński & Partners), Bartek Bilicki (Pacific, Trifinity), Ulrich Schwendimann (Polish-Swiss Chamber of Commerce) czy Jürg Burri (ambasador Konfederacji Szwajcarskiej w Polsce).

Prelegenci zajmą się m.in. kwestiami prawnymi rynku blockchain, tematami tworzenia biznesu w tej przestrzeni, przyszłością banków i rynków finansowych czy fenomenem szwajcarskiej KryptoDoliny.

Bilety w cenie 100 zł można kupić tutaj. Pełny program znajduje się pod tym linkiem.

KryptoDolina

Szwajcaria i jej KryptoDolina w Zug jest fenomenem, który od dawna zastanawia ekspertów rynku. Bierze się on zapewne z otwartości na nowe technologie.

Parę przykładów. Pod koniec czerwca 2018 r. Dyrektor Finansowy Zug wezwał Szwajcarskie Stowarzyszenie Bankowców do stworzenia grupy roboczej, która mogłaby pomóc firmom związanym z rynkiem blockchain w otwieraniu rachunków w ich bankach. Nie był pierwszy. Już w 2016 r. poseł Franz Grüter walczył o przyjęcie przepisów prawnych, które byłyby przyjazne dla blockchainowych start-upów. Johann Schneider-Ammann, szwajcarski minister gospodarki, twierdził nawet, że Szwajcarzy to „krypto-naród” i “blockchainowe społeczeństwo”.

Fenomen blockchaina w Szwajcarii to jednak nie tylko Zug. W tym kraju zarejestrowano też siedziby m.in. fundacji Ethereum i Lisk, a także takie firm Xapo , ShapeShift , Monetas i wielu innych.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 652,29 USD-2,76%
Ethereum logo
EthereumETH
3475,06 USD-2,53%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,00%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
600,82 USD-3,15%
Solana logo
SolanaSOL
147,33 USD-4,94%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3474,15 USD-2,53%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,02%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-2,35%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-3,44%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,56 USD2,64%