za
Kraken Institutional: zaskakująca odpowiedź giełdy na boom BTC ETF-ów

Kraken Institutional: zaskakująca odpowiedź giełdy na boom BTC ETF-ów

Kraken Institutional to nowo powołana spółka, która ma być odpowiedzią na rosnące zainteresowanie funduszami spot BTC ETF. Nowa spółka została ogłoszona 27 lutego i połączy dotychczasową ofertę handlu spotowego i pozagiełdowego oraz stakingu kryptowalut. Oferta skierowana będzie do instytucji i przedsiębiorców spoza USA.

Kraken Institutional odpowiedzią giełdy na zainteresowanie BTC ETF

Szał na BTC ETF-y stymuluje rynek, który stale rośnie. Kurs bitcoina osiąga poziomy niewidziane od kryptowalutowej zimy, czyli od jesieni 2021 roku. Zainteresowanie kryptowalutą Satoshiego Nakamoto spowodowało napływ inwestorów, którzy chcą bogacić się na cyfrowym złocie. Giełda kryptowalut Kraken zauważyła okazję i powołała nową spółkę. Kraken Institutinal ma być odpowiedzią Krakena na rosnące zainteresowanie funduszami spot BTC ETF. Będzie to sposób na odkrojenie sobie kawałka zysku z BTC ETF-owego tortu.

Kraken Institutional wchodzi do gry.

Kraken Institutional zaoferuje handel spotowy i pozagiełdowy oraz staking kryptowalut dla przedsiębiorstw i inwestorów o wysokiej wartości netto. Jak nietrudno się domyślić, nowy podmiot Krakena nie będzie działał na terenie Stanów Zjednoczonych. Nową instytucją kierował będzie Tim Ogilvie, czyli współzałożyciel Staked, który dołączył do zespołu Krakena po przejęciu jego firmy w 2021 roku. W oświadczeniu zauważa on, że:

Adopcja kryptowalut przez instytucje rośnie szybko. Ostatnia aprobata ETF-ów spowodowała wzrost popytu ze strony instytucji.

Kraken Institutonal ma sporą konkurencję

Fundusze BTC ETF odnotowały łącznie napływ 6 mld USD od momentu uruchomienia ich w styczniu tego roku. Nie dziwi zatem fakt tak dużego zainteresowania funduszami także ze strony instytucji i firm. Warto dodać, że Kraken Institutional ma bezpośrednią konkurencję ze strony Conibase Institutional i Coinbase Prime, które zostały uruchomione w 2021 roku. Co więcej, nowa spółka Krakena będzie także rywalizowała z Binance Institutional, uruchomionym w 2022 roku.

Ciekawym zwrotem akcji w całej sytuacji prawnej giełdy kryptowalut Kraken jest fakt, że ta w ubiegłym tygodniu poprosiła SEC o oddalenie pozwu. Spór pomiędzy ośmiornicową giełdą a amerykańskim regulatorem trwa od dłuższego czasu. Wygląda więc na to, że Kraken chce wejść na ugodową ścieżkę z SEC.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności