Korekta na rynku Bitcoina dobiega końca – mówi Anthony Pompliano

2021-04-26 Bitcoin Kurs Bitcoin Wiadomości

Współzałożyciel Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano, mówi, że wskaźniki dot. blockchaina wskazują, że korekta na rynku Bitcoina, która doprowadziła kurs […]

Współzałożyciel Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano, mówi, że wskaźniki dot. blockchaina wskazują, że korekta na rynku Bitcoina, która doprowadziła kurs kryptowaluty do poziomu poniżej 50 000 USD, zbliża się do końca.

Korekta na rynku Bitcoina dobiega końca

W nowym wydaniu The Pomp Letter,  Anthony Pompliano wykorzystał dane dostarczone przez analityka on-chain Willa Clemente, aby wyjaśnić, że korekta na BTC dobiega końca. Podkreślił, że ​​SOPR (Spent Output Profit Ratio), wskaźnik mierzący zysk lub stratę netto uczestników rynku, zaczyna zbliżać się do poziomu, na którym zwykle pojawiają się kupujący.

Wszelkie spadki poniżej poziomu 1 były w przeszłości wspaniałymi okazjami do zakupu. W korekcie styczniowej SOPR zresetował się nieco powyżej 1, a w korekcie lutowej SOPR dokonał pełnego resetu poniżej 1. Obecnie SOPR zbliża się do poziomu pełnego resetu, co oznacza, że ​​cena osiągnęła lub bardzo zbliża się do osiągnięcia dna korekty – powiedział.

Inną miarą dot. łańcucha, którą Pompliano obserwuje, jest to, co robią górnicy. Obecnie widać, że intensywnie gromadzą oni Bitcoiny w trakcie spadków.

– Akumulacja przez górników wyraźnie stała się trendem w ciągu ostatnich kilku tygodni. Wskazuje to na dwie rzeczy: górnicy spodziewają się wyższych cen i niechętnie sprzedają teraz swoje zasoby, a także fakt, że są w stanie pokryć swoje CAPEX (wydatki kapitałowe) bez konieczności sprzedawania coinów na rynku – stwierdził.

korekta na rynku BitcoinaLiczba wielorybów rośnie

Pompliano obserwuje również wzrost liczby portfeli, w których ktoś zdeponował od 100 do 1 000 BTC. Takich adresów jest coraz więcej.

– Różowa linia [pokazuje] adresy z od 0,1 do 1 BTC, te stale gromadziły [BTC] w ciągu ostatnich kilku lat. Jednak zielona linia to adresy z saldami od 100 do 1 000 BTC, ta przeszła w parabolę w 2021 roku. Te portfele wskazują na zamożne osoby i nowe instytucje wchodzące na rynek blockchaina i zajmujące znaczące pozycje – dodał.

To wszystko wskazuje na to, że korekta dobiega końca.

– Podsumowując, zbliżamy się do dna w perspektywie krótkoterminowej dla obecnej korekty i czekamy tylko na zresetowanie realizacji zysków i ogólne przesunięcie monet z rąk słabych do silnych – dodał.

Tagi
Anthony Pompliano bitcoin btc kryptowaluty kurs btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.