za

Konferencja I/O 2024 – zaprezentowano nowe funkcje sztucznej inteligencji od Google!

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Sundar Pichai, czyli CEO Google ogłosił na konferencji I/O 2024 szereg nowości dla Gemini, czyli googlowskiej sztucznej inteligencji. Konferencja miała miejsce 14 maja, czyli dokładnie dzień po evencie OpenAI Spring Update. Korporacje idą łeb w łeb, zaś efektem tego wyścigu są nowe i coraz bardziej zaskakujące funkcje narzędzi generatywnej sztucznej inteligencji.

AI ma oczy, czyli projekt Astra i inne nowości ogłoszone na I/O 2024

OpenAI zaprezentowało światu w poniedziałek nowy model AI, który dostępny będzie za darmo dla wszystkich użytkowników. Chodzi o ChatGPT 4o, który będzie w stanie prowadzić z nami rozmowy w czasie rzeczywistym z praktycznie zerowym opóźnieniem. Na poniedziałkowej prezentacji pokazano, że ChatGPT 4o będzie mógł także prowadzić rozmowy i interakcję na temat tego, co znajduje się przed kamerą telefonu. Mówiąc prościej – AI dostało oczy i widzi. Poziom i szybkość interakcji z najnowszą wersją ChatuGPT przypomina trochę film „Her” z 2013 roku.

Google wprowadza blockchain do aplikacji i gier

Google zaledwie dzień później na konferencji I/O 2024 ogłosiło, że ich Gemini dostanie szereg nowych opcji. Otóż Gemini będzie dostępny w telefonach z Androidem, zamiast asystenta Google. Oznacza to, że będzie możliwe używanie Geminiego ponad aplikacjami, aby np. coś wyszukać, czy wygenerować grafikę, którą chcemy umieścić w odpowiedzi na wiadomość. To oczywiście tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ Gemini ma pojawić się także na Gmailu oraz jako osobisty asystent w dedykowanej aplikacji. Swoistą wisienką na AI-owym torcie okazał się projekt Astra, czyli agent AI, który będzie w stanie „patrzeć na świat” z pomocą kamery smartfona i doświadczać go dzięki dźwiękom płynącym do mikrofonu. Poniżej próbka:

Veo Generative AI, czyli rękawica rzucona w stronę Sory od OpenAI

W trakcie konferencji I/O 2024 zaprezentowano także Veo Generative AI, czyli model do tworzenia filmów AI. Pokazane przykładowe filmy sugerują, że model ten jest bezpośrednią odpowiedzią Google na Sorę, czyli zapowiedziany w I kwartale model do generowania filmów od OpenAI. Wśród funkcji Veo Generative AI pokazywano nie tylko bezpośrednią wizualizację promptów, ale także np. możliwość wydłużania wygenerowanych klipów, lub ingerencję w niektóre szczegóły. Wyścig pomiędzy Open AI i Google trwa w najlepsze, zaś społeczeństwo ma dostęp do coraz doskonalszych narzędzi. 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 579,36 USD-0,73%
Ethereum logo
EthereumETH
3908,32 USD4,04%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
603,62 USD0,23%
Solana logo
SolanaSOL
165,00 USD-0,76%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3908,07 USD4,06%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,06%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,83%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,17 USD-3,45%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,37 USD0,05%