za
knf blockchain

KNF rozpoczęła prace nad regulacjami obejmującymi cyfrowe waluty i technologię blockchain. IGBiNT wysyła oficjalne pismo w tej sprawie

2020-03-15
Wiadomości
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Polska społeczność związana z kryptowalutami i technologią blockchain, od lat czeka na zdecydowane ruchy ze strony organów nadzoru w sprawie regulacji rynku. 12 marca 2020 Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii wystosowała oficjalne pismo do KNF, w sprawie rozpoczęcia prac zespołu nad regulacją rynku obejmującego waluty cyfrowe oraz technologie blockchain.

KNF pomija IGBiNT przy pracach

Wczoraj, na oficjalnym Facebookowym profilu Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii, pojawiło się pismo, wystosowane przez IGBiNT do Komisji Nadzoru Finansowego.

https://www.facebook.com/igbintpl/photos/pcb.2447175748879701/2447175278879748/?type=3&theater

Jest to oficjalne stanowisko IGBiNT, w sprawie rozpoczęcia prac zespołu nad regulacją rynku obejmującego waluty cyfrowe oraz technologie blockchain, na rozpoczęcie których Izba czekała z duża nadzieją. Niestety prace zaczęto bez uczestnictwa IGBiNT.

Izba gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii jest inicjatywą przedsiębiorców zapoczątkowaną na forum.bitcoin.pl. Wedle Polskiej litery prawa Izba posiada ustawowe możliwości umożliwiające jej reprezentowanie interesów całej branży blockchain i nowych technologii, w rozmowach z organami rządowymi.

Warto odnotować duże zaangażowanie IGBiNT w pomoc osobom poszkodowanym w sprawie BitMarket. Dlatego zupełnie niezrozumiałe jest pomijanie Izby przy jakichkolwiek pracach związanych z technologią blockchain.

W skład zarządu wchodzą prominentne osoby związane ze społecznością kryptowalut w Polsce takie jak:

Ogromna wiedza z zakresu technologii blockchain oraz kryptowalut, prezentowana przez członków Izby nie podlega dyskusji. Wielu z nich, brało udział w pracach Ministerstwa Cyfryzacji w latach 2016-2019.

Jako najstarszy, Polski portal związany z kryptowalutami oraz technologią blockchain, będziemy zawsze wspierać inicjatywy takie jak: Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii.

Do wystosowanego pisma, IGBiNT, załączyła listę problemów, których rozwiązanie uważa za:

“Najbardziej pilne, tak aby umożliwić podmiotom działającym na rynkach blockchain/walut cyfrowych działanie w kraju, bez konieczności uciekania poza inne jurysdykcje.”

Geneza i cele IGBiNT

Na oficjalnej stronie internetowej Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii  możecie zleźć całą listę postulatów i celi.

W wywiadzie dla Cyfrowej Ekonomii prezes zarządu Robert Wojciechowski powiedział:

„Ideą nadrzędną przy tworzeniu izby jest integracja środowiska walut cyfrowych, blockchain i nowych technologii. Uczestnicy tego rynku z jednej strony oczekują takich zapisów prawa, które unormują sytuację fiskalną. Z drugiej zdają sobie sprawę, że muszą wspólnie z regulatorem podjąć wyzwanie edukacji rynku aby stanowić dobre prawo i unikać i napiętnować „scamy” i oszustwa technologiczne. Izba jest emanacją tych chęci i celów oraz będzie partnerem dla rządu w działaniu na rzecz wdrażania nowych technologii w Polsce.”
 

Jako portal Bitcoin.pl mamy nadzieję, że KNF wkrótce zaprosi członków IGBiNT do wspólnych prac nad regulacjami rynku walut cyfrowych i technologii blockchain.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności