Kapitalizacja rynkowa Tether (USDT) na poziomie ponad 10 miliardów dolarów

Wiadomości

Tether to kryptowaluta z tokenami wydanymi przez Tether Limited. Wcześniej twierdzono, że każdy token był zabezpieczony jednym dolarem amerykańskim, ale […]

Tether to kryptowaluta z tokenami wydanymi przez Tether Limited. Wcześniej twierdzono, że każdy token był zabezpieczony jednym dolarem amerykańskim, ale 14 marca 2019 roku zmienił zabezpieczenie, aby uwzględnić pożyczki dla spółek zależnych. Tether jest również nazywany stablecoinem, ponieważ pierwotnie został zaprojektowany tak, aby jego wartość była jak najbardziej zbliżona do 1,00 USD. Z tego też powodu jego wartość uzależniona jest od kursu dolara.

Emisja tether wystrzeliła w 2020 roku i nadal prężnie pnie się w górę. Dowodem na to jest fakt, że podwoiła swoją wartość z 5 mln w ciągu zaledwie pięciu miesięcy od marca 2020 roku.

Spora część tego wzrostu pochodzi z istniejących pieniędzy fiducjarnych ulokowanych na giełdach, które zostały przekształcone w USDT.

Transfery Tether stanowią na dzień dzisiejszy większość transakcji w wielu łańcuchach bloków, w których są dostępne. Jednocześnie jest to jeden z największych konsumentów na Ethereum posiadający ponad 6 mld USDT istniejących jako żeton ERC-20.

drugim co do wielkości gospodarzem Tether jest Tron, który posiada ponad 2,8 miliarda USDT. Warto jeszcze wymienić Bitcoin (BTC) bazujący na USDT który na Omni zajmuje trzecie miejsce, posiadając 1,3 miliarda. Daleko w tyle pozycjonuje się Liquid z obecnością 17 milionów dolarów.

Tether inwestuje również w start-upy i rozwiązania usprawniające skalowanie. Finansuje w szczególności RGB, aby wprowadzić krypto aktywa do Lighting Network.

CBDC konkurentem Tether

Tether na dzień dzisiejszy jest głównym pozarządowym stablecoinem, który zostawia daleko w tyle swoich konkurentów. Jednak waluty cyfrowe banków centralnych (CBDC), które byłyby emitowane przez instytucje mające poparcie rządu są bezpośrednim zagrożeniem dla jego dominacji.

Jednakże firma widzi CBDC i Tether współistniejące, z uwagi na wieloplatformowy charakter Tether. Niektórzy niezależni eksperci zgadzają się z tym, zauważając, że te dwa stablecoiny prawdopodobnie będą miały różne i cele.

Niektórzy specjaliści wskazują również na fakt, że CBDC będą funkcjonować pod bacznym okiem instytucji rządowych. W związku z tym kryptowaluty nadal będą oferowały nieco więcej dyskrecji jednak warto zauważyć że środki w postaci stablecoinów takich jak Tether zawsze mogą zostać zamrożone na wniosek organów ścigania.

Tagi
kapitalizacja rynek kryptowalut Tether

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.