za
Jupiter token na Solanie

Jupiter Airdrop już dziś. Odbierz tokeny JUP na Solanie

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Styczeń tego roku to jeden z niewątpliwie najbardziej obfitujących w airdropy miesięcy w całej historii kryptowalut. Pozytywny sentyment na rynku cyfrowych aktywów utrzymywany jest głównie za sprawą narracji na zatwierdzenie ETF-ów w USA, co nastąpiło jakiś czas temu. Teraz inwestorzy oczekują podobnych rozwiązań za sprawą ethera, jednak jest jeszcze jeden blockchain, który szczególnie zyskuje na sile. Jest nim odradzającą się jak feniks z popiołów Solana. To właśnie na tej sieci nastąpi dziś airdrop tokena JUP od platformy Jupiter.

Solana niesłusznie skazana na śmierć. Powstała silniejsza a z nią Jupiter

W czasie najtrudniejszego okresu dla kryptowalut jakim niewątpliwie był rok 2022, wielu sceptyków (jak się okazuje niesłusznie) skazywało po wielokroć popularną Solanę na rychłą śmierć. Nie można się też im z resztą dziwić, w końcu wycena tokena SOL w krytycznym momencie wynosiła zaledwie niecałe $10, przy 100 dolarach w momencie pisania tego artykułu. W końcu wycena Solany stała się niebezpieczna dla wielu podmiotów finansowych, które rzekomo miały być zagrożone likwidacją jeśli cena tokena dalej szybowałaby w dół. Solana więc się obroniła, lub raczej została uratowana.

Wraz z odbiciem Bitcoina i jego rajdem na 40 tysięcy dolarów, obserwowaliśmy także odrodzenie praktycznie wszystkich pozostałych, topowych kryptowalut. Jedną z perełek jest właśnie Solana, która już teraz od dołka bessy zrobiła wynik x10, czym może poszczycić się naprawdę niewiele mid i large-capów.

Koty otoczone spadającymi bitcoinami

Jupiter rozdaje airdrop tokenów JUP dla użytkowników Solany

Szał na airdropy nie słabnie. Coraz więcej projektów uświadamia sobie, że dystrybucja darmowych kryptowalut do wczesnych użytkowników, jeśli jest dobrze przemyślana może przynieść jedynie same korzyści. W tyle nie zamierza pozostawać ekosystem Solany, gdzie w ostatnim czasie wielu inwestorów przytuliło darmowe kilkadziesiąt dolarów w postaci memcoina $WEN. Informowałem o tym na telegramie społeczności Bitcoin.pl, kiedy cena tokena oscylowała w okolicach ponad 70$. Warto dołączyć do kanału i włączyć powiadomienia, aby nie przegapić więcej takich perełek.

Teraz jeden z największych DEX’ów na Solanie, Jupiter rozdaje airdrop swoich natywnych tokenów czyli JUP. Kwalifikują się na niego aktywni użytkownicy, którzy weszli w interakcję z protokołem przed migawką dokonaną 2 listopada 2023 roku. Łącznie w oczekiwaniu na zrzut tokenów jest prawie milion adresów portfeli. 20% początkowej podaży zostanie rozdzielone pomiędzy nimi w sposób równomierny. Kolejne 70% zostanie natomiast podzielone wśród użytkowników w oparciu o system “dystrybucji opartej na wynikach”. Może więc to oznaczać, że deweloperzy brali pod uwagę statystyki takie jak ilość transakcji, ich wolumen lub zdeponowana w protokole pula płynności. Ostatnie 10% tokenów trafi do wybranych członków społeczności i zespołu programistów. Co najważniejsze, to nie ostatni airdrop tokena JUP jaki zapowiedział Jupiter, bowiem w momencie zrzutu zaledwie 1,35 miliarda z 10 mld. tokenów JUP będą w obiegu. Zespół zaplanował łącznie aż 4 fazy airdropa, choć już teraz spekuluje się, że zaledwie 1 faza swoją hojnością może przyćmić starania innych projektów z branży kryptowalut.

Airdrop tokena możliwy będzie do odebrania 31 stycznia 2024 o godzinie 16:00 czasu polskiego, wyłącznie pod oficjalnym linkiem. Handel będzie dostępny m.in. na docelowej platformie.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Miłośnik kryptowalut i Trader. Dziennikarz z pasji, na służbie od blisko 4 lat. Historia, ekonomia i biohacking to moje pasje.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności