za
JPMorgan Chase kryptowaluty

JPMorgan Chase: Rynki kryptowalut cechują się ograniczonymi możliwościami do wzrostów

Binance Launchpool

Bank JPMorgan Chase & Co. ostrzega w swojej notatce opublikowanej w zeszłym tygodniu, że rynki kryptowalut cechują się ograniczonymi możliwościami do dalszych wzrostów. Pod lupę wzięto stablecoiny.

JPMorgan Chase & Co. ostrzega przed rynkiem kryptowalut

JPMorgan postrzega udział stablecoinów w całkowitej wartości rynkowej kryptowalut jako wskaźnik potencjału wzrostów lub spadków. Wcześniej, gdy stablecoiny stanowiły prawie 10% całkowitej kapitalizacji cyfrowych aktywów, analityk JPMorgan, Nikolaos Panigirtzoglou, powiedział, że „wskazuje to na dalszy wzrost rynków kryptowalut”.

W notatce wydanej w zeszłym tygodniu wyjaśnił:

Udział stablecoinów w całkowitej kapitalizacji rynkowej kryptowalut nie wygląda już na duży… Obecnie wynosi mniej niż 7%, co przywraca go do trendu z 2020 roku. (…) W rezultacie uważamy, że wszelkie dalsze wzrosty dla rynków kryptowalut z tego miejsca byłyby prawdopodobnie bardziej ograniczone.

Panigirtzoglou zwrócił uwagę, że cena bitcoina (BTC) i etheru (ETH) wzrosła na początku marca po sankcjach finansowych nałożonych na Rosję przez kraje zachodnie po jej inwazji na Ukrainę.

JPMorgan Chase kryptowaluty

Te sankcje wzbudziły oczekiwania, że ​​kryptowaluty będą w przyszłości szerzej wykorzystywane w celu obejścia tradycyjnego systemu bankowego, biorąc pod uwagę, że kryptowaluty nie są dołączone ani zależne od żadnego rządu

– dodał ekspert.

Jednak powołując się na wskaźnik akcji stablecoinów, analityk JPMorgan ostrzegł, że wzrosty obserwowane na rynkach kryptowalut mogą się powoli kończyć.

Zmienne predykcje

Przypomnijmy, że lutym JPMorgan przewidywał, że długoterminowo cena bitcoina osiągnie poziom 150 000 USD. W styczniu bank przeprowadził ankietę wśród swoich klientów i stwierdził, że większość respondentów spodziewała się, że w tym roku cena BTC osiągnie pułap 60 000 USD lub więcej.

W przeciwieństwie do JPMorgana, kilka znanych osób z rynku powiedziało ostatnio, że dostrzega znaczne wzmocnienie się rynku kryptowalut. Przykładowo, Mike Novogratz, dyrektor generalny Galaxy Digital, przedstawił w zeszłym tygodniu szereg byczych czynników wpływających na rynki kryptowalut.

Można śmiało założyć, że przed rynkiem kryptowalut jeszcze niejedna hossa. Tyle że nie jest jasne, czy nie poczekamy na nią do kolejnego halvingu w sieci BTC.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności