Jordan Peterson dokupił BTC, aby chronić się przed inflacją

Bitcoin Jordan Peterson dokupił BTC, aby chronić się przed inflacją

Jordan Peterson – psycholog kliniczny i znany YouTuber – przeprowadził wywiad z autorem książki „The Bitcoin Standard” – dr Saifedean […]

bitbay zonda

Jordan Peterson – psycholog kliniczny i znany YouTuber – przeprowadził wywiad z autorem książki „The Bitcoin Standard” – dr Saifedean Ammousem. Rozmawiali o zaletach bitcoina i o tym, jak wiodąca kryptowaluta może pomóc w nadchodzących czasach rosnącej inflacji.

Czy anonimowa natura Satoshiego Nakamoto jest problemem?

Peterson poruszył temat anonimowego twórcy BTC – Satoshiego Nakamoto. Wyraził swoje obawy co do tego, jak tajemnicza osoba może stworzyć taki projekt znikąd i zapytał Ammousa, dlaczego ludzie powinni wierzyć w tę koncepcję.

Ten ostatni wyjaśnił, że anonimowość Nakamoto nie jest problemem, ponieważ wzmacnia zdecentralizowaną naturę podstawowej kryptowaluty. Oprócz tego wiele innych wynalazków, z których korzysta obecnie społeczeństwo, również ma nieznanych twórców:

Używasz koła każdego dnia, ale nie wiesz, kto wynalazł koło, a my używamy wielu rzeczy każdego dnia nie dlatego, że ufamy facetowi, który je wymyślił, ale dlatego, że mają sprawdzone osiągnięcia.

Dr Ammous twierdził również, że bitcoin jest lepszą wersją złota, ponieważ ludzie nie muszą się martwić o to, czy moneta ma w sobie faktycznie metal szlachetny. Cyfrowe aktywo jest również w pełni transparentne i każdy może przejrzeć każdą pojedynczą transakcję.

Następnie Ammous wyjaśnił dlaczego BTC jest właściwym narzędziem finansowym przeciwko inflacji:

Bitcoin jest zasadniczo najpotężniejszą technologią obronną przeciwko inflacji. Jest to ogromny skok kwantowy w technologii pieniądza jako ochrony wartości przed drapieżnictwem i inflacją. Myślę, że jest to naturalne dopasowanie dla każdego, kto jest produktywny i chce zachować swoją wartość w przyszłości.

Bitcoin niesie korzyści w krajach z hiperinflacją

Autor książki „The Bitcoin Standard” stwierdził też, że bitcoin może być szczególnie korzystny w krajach z hiperinflacją, gdzie pieniądz fiat zacznie gwałtownie tracić na wartości z powodu konsekwencji pandemii COVID-19.

Według jego analizy, USA, Szwajcaria, Dania i Szwecja prawdopodobnie doświadczą najbardziej znikomej inflacji o stopie 6-7%. Oznacza to, że ludzie mogą stracić połowę wartości swoich pieniędzy w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

Wkrótce po wywiadzie Peterson przyznał, że wiele nauczył się od dr Ammousa. W związku z tym dokupił kolejne BTC.

Tagi
bitcoin btc inflacja kryptowaluty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.