za

Jim Messina, były doradca Baracka Obamy, jest pewny, że bitcoin zdrożeje do 60 000 USD

Binance Launchpool

Jim Messina – kluczowy doradca byłego prezydenta USA Baracka Obamy – uważa, że ​​technologia blockchain i kryptowaluty należą do „najbardziej ekscytujących osiągnięć” współczesnego świata. Dodał, że jest pewny, że kurs bitcoina osiągnie cenę 60 000 USD.

Cena BTC na poziomie 60 000 USD

W niedawnym wywiadzie dla Fox News Messina przewidywał, że ​​dzisiejsze społeczeństwo zostanie zapamiętane przez dwie rzeczy: życie w czasach COVID-19 i przekształcenie systemu finansowego za pomocą technologii blockchain i zasobów cyfrowych.

Przyznał, że wykorzystuje trwającą bessę do zwiększenia swojej ekspozycji na rynku kryptowalut. Zapytany o przyszłą cenę BTC Messina powiedział, że jest gotów założyć się o swoje Porsche, że kurs bitcoina wzrośnie w nadchodzących latach do minimum 60 000 USD.

Warto dodać, że ten 52-latek niedawno przeszedł z polityki do świata kryptowalut. Dołączył w zeszłym roku do BlockchainCom jako “kluczowy doradca”. Do tego czasu firma osiągnęła kilka znaczących kamieni milowych. Jej CEO powiedział publicznie, że wiele sukcesów platformy w Europie i USA zawdzięcza właśnie wysiłkom Messiny.

Oprócz Baracka Obamy, przez całą swoją karierę Messina doradzał wielu innym prominentnym politykom. Warto wymienić np. ex-premiera Włoch Matteo Renziego, byłego prezydenta Argentyny Mauricio Macriego i byłą premier Wielkiej Brytanii Theresę May.

Saylor uważa, że ​​BTC osiągnie ATH w ciągu najbliższych czterech lat

Inną osobą, która uważa, że przed nami kolejna hossa na rynku bitcoina, jest Michael Saylor. Znany z prowadzenia MicroStrategy biznesmen uważa, że cena BTC osiągnie poziom prawie 70 000 USD „w ciągu najbliższych czterech lat”.

Przewiduje też, że 1 BTC może kosztować nawet ok. 500 000 dolarów, ale już następnej dekadzie. Wtedy bitcoin może dorównać kapitalizacji rynkowej złota. Obecnie istnieje bowiem znaczna luka między kapitalizacją rynkową tych dwóch aktywów: kapitalizacja metalu szlachetnego wynosi prawie 11 bilionów USD, a bitcoina mniej niż 400 miliardów USD.

Mimo to Saylor preferuje cyfrową walutę. Utrzymuje, że BTC jest 50 razy lepsze niż złoto. Powiedział, że bitcoin jest „oczywiście lepszy niż złoto i jest wszystkim, czym złoto chce być”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności