za
Jednym Głosem. Prozwierzęca kampania Otwartych Klatek w metaverse

Jednym Głosem. Prozwierzęca kampania Otwartych Klatek w metaverse

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Inicjatywę “Jednym Głosem” prowadzoną przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki, realizowaną przez agencję Labcon we współpracy z ADSHARES, przeniesiono do metaversu Decentraland. Użytkownicy mogą teraz odwiedzić wirtualną fermę i wchodzić w interakcje z awatarami zwierząt hodowlanych. Mogą także podpisać petycję do Ministra Rolnictwa, wspierającą działania Stowarzyszenia Otwarte Klatki i Compassion in World Farming Polska. W przyszłości planowane jest rozszerzenie inicjatywy na inne platformy metaverse, a także stworzenie NFT.

Jednym Głosem

Labcon i ADSHARES wspólnie stworzyli w Decentraland wirtualną fermę z awatarami zwierząt symbolizującymi 42 miliony stworzeń żyjących w klatkach. Celem tych działań jest dotarcie do nowej, globalnej społeczności użytkowników Web3.

Weronika Pochylska, specjalistka w zakresie outreach marketingu Stowarzyszenia Otwarte Klatki, podkreśliła, że przeniesienie kampanii do wirtualnej rzeczywistości umożliwiło zaangażowanie tysięcy użytkowników w nowy, realistyczny sposób. Interakcja z awatarami zwierząt w wirtualnej rzeczywistości to bowiem wyjątkowe doświadczenie, które silnie ilustruje okrucieństwo chowu klatkowego.

Użytkownicy Decentraland mogą odwiedzić wirtualną fermę przemysłową, gdzie zwierzęta zamknięte w klatkach (kury, świnie, krowy, króliki) opowiadają swoje historie i proszą o podpisanie petycji. Po podpisaniu petycji, pojawia się natomiast nowa funkcja – możliwość interaktywnego otwierania klatek.

W metaversie można obejrzeć również spot promujący kampanię “Jednym Głosem”. Biorą w nim udział znane osobistości, takie jak Anna Dereszowska, Tomasz Raczek, Agnieszka Woźniak-Starak, Lara Gessler, Zuza Kołodziejczyk, Bartosz Bielenia i Rafał Maślak.

Marta Łysiak, dyrektorka zarządzająca agencji Labcon, zaznaczyła, że wirtualna rzeczywistość przyciąga miliony ludzi na całym świecie nie tylko jako forma rozrywki. Metaverse staje się coraz bardziej interaktywny i powiązany ze światem rzeczywistym. Stanowi nową przestrzeń, w której znane wartości nabierają nowego wymiaru. Wprowadzenie kampanii „Jednym Głosem” do globalnego ekosystemu Web 3.0 jest krokiem w kierunku przyszłości. Przyszłości, w której wspieranie różnych idei może odbywać się zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym.

Wirtualną przestrzeń Stowarzyszenia Otwarte Klatki w Decentraland można znaleźć na współrzędnych 67, -2.

Prozwierzęca kampania Otwartych Klatek w metaverse

Podpisz petycję do Ministra Rolnictwa

Celem kampanii “Jednym Głosem” jest zebranie jak największej liczby podpisów pod petycją do Ministra Rolnictwa. Dokument wzywa do zakończenia hodowli zwierząt w systemie klatkowym. Działania komunikacyjne prowadzone są od kwietnia bieżącego roku przez agencję Labcon, która stworzyła koncepcję kreatywną kampanii. W pierwszej i drugiej fazie kampanii głos został oddany zwierzętom hodowlanym, a przemawiali za nimi celebryci i influencerzy. W trzeciej fazie natomiast, działania przeniosły się do świata wirtualnego, gdzie głównymi bohaterami są same zwierzęta.

Następnymi krokami Otwartych Klatek będzie kampania programatyczna 3.0 w metaverse, której realizacja będzie leżeć w gestii ADSHARES. Organizacja planuje także stworzenie serii NFT. Dochód ze sprzedaży tokenów zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia oraz rozszerzenie działań na inne przestrzenie metaverse.

Link do petycji do Ministra Rolnictwa można znaleźć i podpisać tutaj.

Projekt “Jednym Głosem” jest częścią lokalnej realizacji Europejskiej Inicjatywy “Koniec Epoki Klatkowej”, ogłoszonej przez organizację Compassion In World Farming Polska.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności