Janusz Palikot wychodzi do inwestorów z nową propozycją inwestowania w beczki whisky

Inwestycje inwestycja w whisky janusz palikot

Janusz Palikot zamiast klasycznego equity crowdfundingu wybrał tokenizację na blockchainie za pomocą platformy mosaico, gdzie będzie można nabyć cyfrowe prawa […]

bitbay zonda

Janusz Palikot zamiast klasycznego equity crowdfundingu wybrał tokenizację na blockchainie za pomocą platformy mosaico, gdzie będzie można nabyć cyfrowe prawa własności do najnowszego przedsięwzięcia biznesowego Janusza Palikota. M którym jest inwestycja w beczki kraftowego whisky.

Sprzedaż udziałów w Beczkach Whisky rusza 10 grudnia, fani Whisky i biznesowych projektów Janusza Palikota, mogą inwestować w beczki whisky już od 100 zł, za które rezerwują sobie pół litra pojemności w beczce, w której będzie dojrzewać 1 butelka whisky co 3 lata, dzięki czemu inwestorzy mogą liczyć na zwrot z inwestycji podczas sprzedaży butelek whisky.

Strona gdzie można przeczytać więcej o beczkach whisky i możliwościach inwestowania:

https://mosaico.ai/projects/beczkipalikota

Zamiast kupować akcje spółki z nadzieją na wzrost ich wartości, mogą inwestować bezpośrednio w produkt, którym jest beczka whisky. Model inwestycyjny zakłada, że różnica pomiędzy ceną destylatu wlewanego do beczki, a ceną butelki kraftowego whisky na sklepowej półce kilka lat później, jest duża. Jednak dotychczas taka inwestycja wiązała się z niemałym wydatkiem, ponieważ ceny najmniejszych beczek zaczynają się od pięciu i pół tysiąca złotych. Próg wejścia zmniejsza się dzięki zastosowaniu technologii blockchain do tokenizacji.

Dzięki technologii stojącej za platformą do tokenizacji mosaico, teraz możliwy będzie crowdfunding produktowy z cyfrowym prawem własności , którym można także będzie handlować na rynku wtórnym za pomocą zintegrowanej z Mosaico giełdy Kanaga Exchange.

Inwestor będzie mógł oczekiwać stopy zwrotu charakterystycznej dla tego typu przedsięwzięć bez konieczności inwestowania dużych kwot. Demokratyzacja dostępu do inwestycji leży w DNA tokenizacji i technologii blockchain.

Premiera projektu pioniera polskiego rynku alkoholi rozpoczyna się 10 grudnia. Tego dnia o godzinie 12 Janusz Palikot weźmie udział w livestreamie organizowanym przez Mosaico i Kanga Exchange, gdzie opowie więcej o możliwościach inwestowania w whisky. Bez wątpienia to nie ostatni raz, kiedy Janusz Palikot wprowadza rewolucję na rynku alkoholi, a Mosaico pomaga mu stworzyć innowacyjny rodzaj aktywa i model inwestowania w kraftowe whisky.

Tagi
inwestycja w whisky inwestycje w whisky janusz palikot janusz palikot whisky palikot palikot whisky whisky whisky inwestycja whisky inwestycje

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.