za
ethereum

Ethereum “zje” Wall Street – uważa prof. Aaron Wright

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Aaron Wright, profesor z Cardozo School of Law, uważa, że Ethereum może „zjeść” Wall Street w ciągu najbliższych 10 lat. Powodem są projekty, jakie powstają na bazie platformy.

Ethereum wygra dzięki DAO i tokenom

Profesor nakreślił trzy kluczowe powody, dla których Ethereum może konkurować z tradycyjnym sektorem finansowym. Są to autonomiczne zdecentralizowane organizacje (DAO), niezamienne tokeny (NFT) i tokeny personalne.

Warto dodać zdecentralizowane finanse (DeFi), które stały się tegorocznym hitem inwestycyjnym. Obecnie aż ponad 14,9 miliardów USD jest “zamkniętych” w protokołach DeFi, a skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich tokenów DeFi osiągnęła poziom aż 18,8 miliarda USD.

Wright wyjaśnił teraz, że z kolei DAO, NFT i tokeny personalne mogą znacznie zwiększyć użyteczność Ethereum.

DeFi nie zaczyna zjadać Wall Street. Ethereum tak – uważa.

Jego zdaniem w szczególności DAO mogą stać się centralnym punktem kolejnej fazy wzrostu Ethereum, ponieważ można je dostosować na wiele różnych sposobów do potrzeb rynku. DAO to bowiem w założeniu organizacja zarządzana w sposób w pełni zdecentralizowany. Członkowie DAO głosowaliby np. za podejmowaniem danych decyzji, umożliwiając samej społeczności kierowanie organizacją.

DAO mogą być więc funduszem inwestycyjnym, projektem pracującym nad czymś lub po prostu społecznością. Zazwyczaj DAO mają też podstawowy token zwany tokenem zarządzania. Dzięki niemu członkowie organizacji mogą głosować za zatwierdzeniem danych decyzji.

Przykładowo model DAO można wykorzystać w funduszu venture capital. W ramach takiego funduszu posiadacze tokena mogliby dyktować dalsze operacje funduszu.

Ethereum 2.0

W przeszłości, kiedy Ethereum odnotowywało znaczny wzrost aktywności użytkowników zarówno w sferze DeFi, DAO, jak i innych zdecentralizowanych aplikacjach, pojawiały się jednak duże problemy ze skalowalnością. Teraz ratunkiem będzie nowa wersja blockchaina Ethereum, która będzie w stanie przetwarzać tysiące transakcji na sekundę. Chodzi o Ethereum 2.o.

W perspektywie średnio- i długoterminowej “dwójka” Ethereum zapewni więc solidną podstawę dla zdecentralizowanych aplikacji. W związku z tym, jeśli Ethereum zacznie być powszechnie używane do wielu celów, blockchain projektu poradzi sobie już z tym problemem.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 662,89 USD-2,30%
Ethereum logo
EthereumETH
3481,27 USD-2,26%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
602,31 USD-3,04%
Solana logo
SolanaSOL
148,06 USD-4,48%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3479,00 USD-2,29%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-1,64%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-2,55%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,56 USD2,95%