Bitcoin

Inwestowanie w BTC to jak kupowanie akcji Apple czy Google 10 lat temu – mówi CEO Microstrategy

CEO MicroStrategy i zarazem fan Bitcoina (BTC), Michael Saylor, mówi, że inwestowanie teraz w BTC jest czymś na miarę kupowania […]

Data publikacji: 8 listopada 2020

bitbay

CEO MicroStrategy i zarazem fan Bitcoina (BTC), Michael Saylor, mówi, że inwestowanie teraz w BTC jest czymś na miarę kupowania dekadę temu akcji firm technologicznych, które dziś są warte wiele bilionów dolarów.

Inwestowanie w BTC to świetny biznes!

Inwestowanie w BTCW listopadowym wydaniu „Block Journal”, szef MicroStrategy, wypowiedział się na temat Bitcoina jako opcji przechowywania wartości swoich oszczędności.

W wywiadzie Saylor mówi, że Bitcoin jest nie tylko zabezpieczeniem przed inflacją zwykłych aktywów, ale także służy jako pierwsza prawdziwa i prawdopodobnie „dominująca cyfrowa sieć monetarna”. Porównuje kryptowalutę do spółek-gigantów z rynku usług cyfrowych.

„Kiedy mówię o cyfrowej sieci walutowej, kładę ją na półce obok Google jako pierwszej cyfrowej sieci wyszukiwania. YouTube jest pierwszą cyfrową siecią wideo, a Apple jest pierwszą cyfrową siecią komórkową, z kolei Facebook jest pierwszą cyfrową siecią społecznościową. To bardzo potężna rzecz”

– wytłumaczył.

Saylor twierdzi, że właściwości przechowywania wartości Bitcoina przewyższają właściwości złota, ponieważ zasób ten jest „mocniejszy, mądrzejszy, szybszy i silniejszy” niż fizyczny kruszec. CEO MicroStrategy uważa też, że nawet współcześni inwestorzy na rynku kryptowalut są swego rodzaju early adopterami:

„Ma to [tj. inwestowanie w BTC] tę zaletę, że wydaje się, że to takie kupowanie dekadę temu akcji Apple’a, Facebooka, Google’a lub Amazona.”

Wiadomo też, że pierwotny zakup na rynku BTC, jakiego w tym roku dokonało MicroStrategy, jest dziś już wyceniany na około 573 milionów USD (firma kupiła 38 250 Bitcoinów), co z kolei oznacza, że spółka ma obecnie ponad 148 milionów USD zysku z inwestycji wartej 425 milionów dolarów.

HODL!

Zapytany zaś, czy MicroStrategy planuje teraz sprzedać BTC, Saylor odpowiedział, że firma chce hodlować kryptowaluty.

„Kupiliśmy to [BTC], aby trzymać przez długi czas. To znaczy, jak powiedziałby Warren Buffett, idealny okres trzymania [dobrych] aktywów jest zawsze… Gdybyśmy myśleli, że nie jest to dobry składnik majątku, nie kupilibyśmy go wcale”.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion