Joe Biden wygrał wybory w USA

Pozostałe Wiadomości

Wybory w USA wydają się być rozstrzygnięte. Wszystko wskazuje na to, że zwycięzcą będzie Joe Biden. Polityk wygłosił już nawet […]

bitbay zonda

Wybory w USA wydają się być rozstrzygnięte. Wszystko wskazuje na to, że zwycięzcą będzie Joe Biden. Polityk wygłosił już nawet przemówienie, w którym stwierdził, że chce odbudować „kręgosłup tego kraju”, czyli klasę średnią.

Joe Biden wygrał wybory

joe biden wyboryBiden twierdzi, że pod kątem wizerunku będzie przeciwieństwem Trumpa.

Będę prezydentem, który nie chce dzielić, ale chce łączyć, nie widzi stanów czerwonych i niebieskich, ale widzi Stany Zjednoczone – powiedział podczas ostatniego przemówienia wygłoszonego w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego.

Wiemy już, że na Bidena zagłosowało ponad 74 mln Amerykanów. Ma też za sobą 290 elektorów, zaś Trump jedynie 214.

W trakcie wspomnianego przemówienia Biden powiedział, że powoła zespołu ekspertów ds. walki z koronawirusem.

Wiadomo też jednak, że Donald Trump nie zamierza się poddać. Nadal twierdzi, że to on wygrał walkę o Biały Dom.

„Wszyscy wiemy, dlaczego Joe Biden pośpiesznie udaje zwycięzcę i dlaczego jego medialni sojusznicy tak bardzo starają się mu pomóc: nie chcą, aby prawda została ujawniona”

– napisał w swoim ostatnim oświadczeniu. Zapewne zaskarży wynik elekcji do Sądu Najwyższego. Możliwe więc, że przepychanki na tym polu potrwają jeszcze parę tygodni i sytuacja będzie przypominała trochę tą z 2000 r., gdy o prezydenturę walczyli Al Gore i George W. Bush (wtedy poszło jednak o niestarannie przygotowane karty do głosowania w stanie Floryda, które zdaniem Demokratów mogły zafałszować wynik wyborów).

Biden a kryptowaluty

Nadal nie wiemy, co Biden myśli o kryptowalutach. Zapewne w dobie kryzysu gospodarczego i pandemii nie zajmie się tym tematem od razu.

Cointelegraph zapytał o tę kwestię prawnika Compound Finance, Jake’a Chervinsky’ego.

– Prezydent elekt Biden nie powiedział nic publicznie o swoich poglądach na temat kryptowalut. Na razie to naprawdę nie jest wystarczająco duży problem, aby zasługiwać na jego uwagę. Kolejne cztery lata amerykańskiej polityki dot. kryptowalut zależą od tego, kogo wyznaczy na kluczowe stanowiska; będziemy wiedzieć więcej w miarę postępu zmian – powiedział ekspert.

Tagi
biden bitcoin Trump USA wybory

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.