za
Investomania

SEC edukuje inwestorów. W akcji komisji pojawia się motyw kryptowalut

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) rozpoczęła kampanię edukacyjną, której celem jest pomoc inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji „w zabawny sposób”.

SEC edukuje inwestorów

Biuro Edukacji i Ochrony Inwestorów SEC ujawniło w zeszłym tygodniu, że uruchamia specjalną“kampanię publiczną”. Kampania – o nazwie „Investomania” – ma na celu „pomoc inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji inwestycyjnych i unikaniu oszustw”.

W ramach działań SEC opublikowano 30-sekundowy spot telewizyjny, interaktywne quizy i 15-sekundowe filmy informacyjne na temat aktywów kryptowalutowych, mechanizmów na giełdach i scamów.

Kampania zachęca inwestorów do sprawdzania inwestycji i pozyskiwania informacji z wiarygodnych źródeł, aby zrozumieć ryzyko przed zainwestowaniem

– informuje SEC.

W spocie telewizyjnym prowadzący teleturnieju prosi dwóch uczestników show o wybranie kwadratu na planszy do gry z opcjami inwestycyjnymi. Ci mieli do wyboru m.in. wskazówki dotyczące inwestycji od wujka, kryptowaluty, które “poszybują na księżyc”, strach przed utratą (FOMO), akcje memów, cebulki tulipanów czy gwarantowane zyski.

Z kolei jeden z 15-sekundowych filmów dotyczył inwestowania w kryptowaluty. Na nagraniu celebryta zachęca inwestorów do skorzystania z jego porad i zakupu aktywów kryptowalutowych.

Po dokonaniu wyborów przez uczestników, film w zabawny i komediowy sposób pokazuje konsekwencje dobrego lub złego wyboru

– opisuje SEC.

Czasami inwestowanie może wyglądać i przypominać grę

– dodaje.

Nasza kampania publiczna „Investomania” wykorzystuje koncepcję teleturnieju, aby w zabawny sposób edukować inwestorów, że inwestowanie nie jest grą i że powinni postępować z należytą starannością przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych

– wyjaśnia .

Organ nadzoru papierów wartościowych stwierdził też:

Podsumowując — nie igraj ze swoją finansową przyszłością.

Robienie z inwestora idioty

Pomysł nie spodobał się jednak wielu internautom.

Ta seria wideo SEC jest naprawdę okropna. SEC obraża inwestorów, których ma chronić i edukować. Ale jest nawet gorzej! Na przykład jeden z filmów dotyczy inwestowania z wykorzystaniem.

Hej, ukazują inwestora detalicznego (…) jako idiotę, kupującego akcje za pożyczkę, mimo że nie wiedział, co to znaczy. Ale SEC nie ma racji – to broker pozwala swoim klientom kupować w taki sposób

– zauważył Dave Lauer.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności