za

Interpol ma swoją siedzibę w metaverse

2022-10-22
Metaverse
Konferencja Kryptoraport

Od teraz każdy będzie mógł odwiedzić siedzibę Interpolu w metaverse. Międzynarodowa Organizacja Policji Kryminalnej (czyli właśnie Interpol) ogłosiła powyższe 20 października.

Interpol w metaverse

Zgodnie z informacją, jaką podały służby, nowy krok Interpolu umożliwia użytkownikom na całym świecie dostęp do siedziby organizacji w Lyonie we Francji.

Odwiedzający metaverse będą mogli eksplorować i wchodzić w interakcje z funkcjonariuszami służb za pośrednictwem własnych awatarów, brać udział w zajęciach lub prywatnych kursach szkoleniowych dla policji oraz intensywnych szkoleniach z zakresu kryminalistyki.

Wszystko ogłoszono podczas Zgromadzenia Ogólnego w Indiach. Dzięki temu urzędnicy Indii mogli od razu wejść do metaverse za pomocą sprzętu VR i przespacerować się po budynku Interpolu we Francji.

Celem Interpolu, oprócz oferowania wycieczek po swojej e-siedzibie, jest maksymalne wykorzystanie metaverse poprzez zapewnienie użytkownikom i zawodowym pracownikom służb kursów szkoleniowych, umożliwiając im wykonywanie praktyk policyjnych i kryminalistycznych bez narażania żadnej rzeczywistej misji na niepowodzenie.

Podczas wydarzenia w Indiach kilku ekspertów Interpolu zaprezentowało na żywo wirtualny pokaz, podczas którego przeszkolono grupę funkcjonariuszy w zakresie weryfikacji paszportów, „teleportując” ich na wirtualne lotnisko.

Jürgen Stock, sekretarz generalny Interpolu, powiedział, że Interpol pracuje nad tym, aby użytkownicy na całym świecie czuli się bezpiecznie, nawet w nowej erze wirtualnych interakcji.

– Dla wielu metaverse wydaje się zwiastować abstrakcyjną przyszłość, ale kwestie, które porusza, to te, które zawsze motywowały INTERPOL – wspieranie naszych krajów członkowskich w walce z przestępczością i uczynienie świata, wirtualnego lub nie, bezpieczniejszym dla tych, którzy go zamieszkują – dodał.

Interpol zapowiedział też utworzenie „grupy ekspertów ds. metaverse” w celu egzekwowania prawa na skalę światową. Utworzona w Singapurze wyspecjalizowana jednostka skupi się na zwalczaniu wszelkiego rodzaju przestępstw związanych z metaverse i kryptowalutami poprzez śledzenie przepływów pieniędzy.

Zbrodnia istnieje również w metaverse

Metaverse i Web3 nie są obce Interpolowi. Według raportu Zgromadzenia Ogólnego przedstawionego 19 października, zgodnie z danymi zebranymi w 195 krajach członkowskich organizacji, liczba cyberprzestępstw rośnie wykładniczo na całym świecie, więc to nowe wdrożenie służb ma na celu wycelowanie w sektor e-przestępców, który staje się coraz większym zagrożeniem.

Ponadto Interpol twierdzi, że przestępczość finansowa i cyberprzestępczość są ze sobą powiązane.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności