Instytucje inwestują w produkty oparte na projekcie Solana

Inwestycje

Instytucje w zeszłym tygodniu stawiały bardzo na produkty inwestycyjne związane z projektem Solana. Spadł zaś popyt na odpowiedniki oparte na […]

Instytucje w zeszłym tygodniu stawiały bardzo na produkty inwestycyjne związane z projektem Solana. Spadł zaś popyt na odpowiedniki oparte na ETH i BTC.

Instytucje a projekt Solana

Inwestorzy instytucjonalni obecnie mocno zainteresowali się kryptowalutą solana (SOL). Popyt na ether (ETH) i bitcoina (BTC) z kolei spadł.

O jakich liczbach mówimy? Produkty inwestycyjne SOL ściągnęły w poprzednim tygodniu aż 86,6% całkowitych wpływów, jakie trafiały na rynek kryptowalutowych produktów inwestycyjnych.

Zgodnie z publikacją CoinShares Digital Asset Fund Flows Weekly z 14 września, produkty inwestycyjne solana (SOL) odnotowały wpływy w wysokości aż 49,4 miliona dolarów. Stało się to dokładnie między 6 a 10 września. Łączne tygodniowe wpływy na rynek kryptowalutowych produktów inwestycyjnych wyniosły 57 milionów dolarów. SOL odnotował zaś wzrost o aż 275% z tygodnia na tydzień, co stanowi 86,6% całkowitego napływu kapitału.

Za tym wszystkim stoi też skok ceny kryptowaluty SOL, która w tym samym okresie wzrosła o 36%.

instytucje solana

Rynek produktów inwestycyjnych opartych na kryptowalutach

Warto dodać, że produkty oparte na aktywach cyfrowych odnotowały znaczny napływ kapitału już czwarty tydzień z rzędu. Popyt na altcoiny znacznie przewyższył apetyt na produkty związane z BTC. Pokazuje to, że duzi gracze nadal są zainteresowani rynkiem cyfrowych walut. I to mimo ostatnich spadków na giełdach.

Dziś 1 BTC kosztuje 45 300 USD, co przekłada się na 1,3 proc. wzrostu w skali 24 h i nadal 13 proc. spadek wartości w ciągu 7 dni. Z kolei za 1 ETH należy zapłacić 3 311 USD, czyli ok. 2,5 proc. więcej niż wczoraj, ale 15 proc. mniej niż tydzień temu.

Cena Cardano zatrzymała się na poziomie 2,4 USD, ale nadal oznacza to spadek kursu ADA o 11,3 proc. w skali 7 dni.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
btc ETH inwestycje kryptowaluty SOL

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.