Kryptowaluty mogą wpaść w niepowołane ręce, jeśli nie zostaną uregulowane – mówi minister Indii

Regulacje indie btc

Narendra Modi – premier Indii – wezwał kraje demokratyczne do współpracy i zaprojektowania kompleksowych ram regulacyjnych dla kryptowalut. Według niego, […]

bitbay zonda

Narendra Modi – premier Indii – wezwał kraje demokratyczne do współpracy i zaprojektowania kompleksowych ram regulacyjnych dla kryptowalut. Według niego, bez regulacji cyfrowe aktywa mogą być wykorzystywane niezgodnie z prawem i mogą nawet zepsuć młode pokolenia.

Regulacje są konieczne

Podczas wystąpienia na Sydney Dialogue, lider Indii podkreślił znaczenie wdrożenia polityki regulacyjnej w branży cyfrowych aktywów. Stwierdził, że proces ten powinien obejmować kraje o demokratycznych wizjach, takie jak Indie, Australia i inne w regionie Indio-Pacyfiku. Według niego muszą one nawiązać wzajemną współpracę nad rozwiązaniem tej kwestii.

Komentarze Modiego skupiały się głównie na bitcoinie. Założył on, że bez niezbędnych regulacji wielu przestępców będzie nadal wykorzystywać podstawową kryptowalutę w swojej nielegalnej działalności. Na domiar złego brak zasad może również „zepsuć naszą młodzież”. W swoim przemówieniu premier Indii podsumował:

Znajdujemy się w historycznym momencie wyboru, czy wszystkie cudowne moce technologii naszego wieku będą instrumentami współpracy czy konfliktu.

Drugi najbardziej zaludniony kraj świata jest już na dobrej drodze do wprowadzenia takich regulacji. Indyjski rząd rozważa nawet traktowanie kryptowalut jako klasy aktywów.

Jest to całkowity zwrot akcji, ponieważ na początku tego roku władze planowały wprowadzić całkowity zakaz obrotu kryptowalutami. Co więcej, chciały uchwalić ustawę, zgodnie z którą przechowywanie, wydobywanie i handel kryptowalutami stałby się przestępstwem.indie platnosci kryptowalutami

Indie mogą uruchomić CBDC w przyszłym roku

Reuters ujawnił niedawno, że CBDC azjatyckiego kraju może ujrzeć światło dzienne już w pierwszym kwartale 2022 roku. P. Vasudevan – główny menedżer w Reserve Bank of India (RBI) – powiedział:

Myślę, że gdzieś było powiedziane, że co najmniej do pierwszego kwartału przyszłego roku może zostać uruchomiony pilotaż. Więc jesteśmy do tego byczo nastawieni .

Wcześniej w tym roku, Shaktikanta Das – gubernator RBI – podniósł nadzieje, że Indie mogą rozpocząć testy CBDC do końca bieżącego roku. Vasudevan powiedział jednak, że zaprojektowanie takiego produktu finansowego nie jest łatwym zadaniem i nie należy się spieszyć z jego wprowadzeniem na rynek:

Pracujemy nad tym i przyglądamy się różnym kwestiom i niuansom związanym z CBDC. To nie jest prosta rzecz, aby po prostu powiedzieć, że CBDC może wejść w życie od jutra.

Tagi
cbdc Indie kryptowaluty regulacje

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.