fbpx

Blockchain

HTC wyprodukuje blockchainowy smartfon drugiej generacji

Tajwański gigant z branży elektroniki, HTC, ujawnił swoje plany wprowadzenia na rynek modelu smartfonu drugiej generacji, którego oprogramowanie bazowałoby na […]

Tajwański gigant z branży elektroniki, HTC, ujawnił swoje plany wprowadzenia na rynek modelu smartfonu drugiej generacji, którego oprogramowanie bazowałoby na technologii blockchain. Premiera urządzenia ma mieć miejsce jeszcze przed końcem 2019 roku. Wiadomość została ogłoszona za pośrednictwem serwisu Digitimes dn. 29 kwietnia.

Według Phila Chen’a z HTC, firma ma na celu zwiększenie sprzedaży swoich smartfonów i rozszerzenie ekosystemu o urządzenia „generacji blockchain”.

Exodus

Nie będzie to pierwszy raz, gdy HTC sięga po nową technologię sieci bloków. Gigant po raz pierwszy ujawnił podobne plany dotyczące swojego smartfonu zorientowanego na blockchain, przy okazji zapowiedzi modelu Exodus, co miało miejsce wiosną 2018 r. Urządzenie pojawiło się w sprzedaży kilka miesięcy później.

Chen ujawnił, że wyniki sprzedaży smartfonu Exodus pierwszej generacji spełniły oczekiwania firmy, zauważając, że oprócz użytkowników Bitcoinów (BTC) i Etheru (ETH), także nowe startupy zajmujące się kryptografią znacznie zwiększyły popyt na ten produkt.

Model drugiej generacji ma posiadać pewne rozszerzenia w oprogramowaniu. Możliwości blockchain mają zostać wykorzystane w takich obszarach jak przeglądanie sieci, przesyłanie wiadomości i media społecznościowe. Będzie to uzupełnieniem już istniejącego wsparcia HTC dla kryptowaluty tj. zarządzania transakcjami, a także spersonalizowanego e-portfelu.

Nowe aplikacje komunikacyjne typu blockchain będą oparte na połączeniach peer-to-peer. Nie będą kierowane za pośrednictwem kart lub mainframe, jak w telefonie poprzedniej generacji, dodał Chen.

Blockchain a smartfony

Chen odniósł się też do głównych scentralizowanych aplikacji konsumenckich, takich jak aplikacja usług taksówkarskich Uber i strona do rezerwacji zakwaterowania Airbnb. To one ustanawiają jego zdaniem poprzeczkę dla rozwijającego się sektora technologii blockchain i zdecentralizowanych aplikacji.

Phil Chen jest powiązany też z nowym funduszem venture capital o wartości 50 mln USD. Fundusz współpracuje z HTC w celu umożliwienia firmom portfelowym współpracę z firmą i rozwijanie usług lub produktów dla Exodus i innych potencjalnych inicjatyw działu „HTC Blockchain”.

Konkurencja jednak nie śpi, ale dlatego, że budzą ją koszmary. Na początku tego miesiąca firma Sirin Labs, która uruchomiła blockchainowy smartfon w 2018 r., podobno zwolniła jedną czwartą swojej załogi.

coinquista rejestracja na gieldzie

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.