Kopanie kryptowalut

Na urządzeniu HTC wykopiesz Monero

Producent telefonów komórkowych HTC pozwoli użytkownikom swoich urządzeń wydobywać kryptowalutę Monero (XMR). Wszystko za pomocą smartfonu Exodus. Wszystko ogłoszono 10 […]

Data publikacji: 11 kwietnia 2020

bitbay

Producent telefonów komórkowych HTC pozwoli użytkownikom swoich urządzeń wydobywać kryptowalutę Monero (XMR). Wszystko za pomocą smartfonu Exodus. Wszystko ogłoszono 10 kwietnia.

HTC i Monero

W ogłoszeniu podano, że dzięki partnerstwu z firmą Midas Labs zajmującą się projektowaniem układów ASIC tajwańska firma umożliwi kopanie Monero. Wszystko za pomocą aplikacji o nazwie DeMiner, która będzie dostępna do pobrania w drugim kwartale 2020 roku.

HTC, co powinno zaciekawić krypto-górników, zapewnia, że ​​poziomy zużycia energii do miningu można zmniejszyć, przenosząc tego typu prace na urządzenia mobilne.

Phil Chen z HTC powiedział

„Wydobywanie na urządzeniach mobilnych jest ważnym tematem badawczym w zrozumieniu rozwoju bezpiecznych sieci kryptograficznych. Liczba telefonów komórkowych w 2020 r. zbliża się do 3,5 miliarda, co dodatkowo zdecentralizowałoby i rozpowszechniło moc wydobywczą takich sieci.”

htc moneroEkspert stwierdził również, że świat kryptowalut jest „zagrożony” przez dominację na poziomie hashrate, czemu niejako winne są gigantyczne kopalnie miningowe. On sam uważa, że ​​demokratyzacja procesu poprzez użycie do kopania smartfonów, uratuje sytuację.

O aplikacji DeMiner wypowiedział się też dr Jri Lee, CEO i założyciel Midas Labs:

„Opracowaliśmy aplikację DeMiner, dzięki czemu urządzenie smartfona będzie miało hashrate porównywalny z komputerem stacjonarnym, zużywając jednocześnie znacznie mniej energii. Dzięki temu urządzenia mobilne mogą po raz pierwszy nadawać się do eksploracji kryptowalut (w stanie podłączonym). Począwszy od platform open source, przeprowadziliśmy restrukturyzację i zoptymalizowaliśmy wydobycie dla urządzeń mobilnych.”

HTC na rynku blockchainowych urządzeń

HTC wydało swój pierwszy smartfon, który korzystał z dobrodziejstw blockchaina, ponad rok temu. Z kolei Exodus 1s, nowa wersja „zwykłego” Exodusa, umożliwia obsługę pełnego węzła w sieci Bitcoina (BTC) na urządzeniu.

HTC ma na rynku konkurencję. Także Samsung wyraźnie wchodzi w przestrzeń krytowalut. Na Galaxy S10 istnieje możliwość przechowywania kluczy prywatnych do portfeli, na których trzymamy cyfrowe środki.

Ponadto na rynku dzieła firma Sirin Labs, która wyprodukowała Finney – smartfon, który zarazem jest portfelem na kryptowaluty. Spółka ma jednak pewne problemy. Zwolniła część personelu jeszcze w 2019 r.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion