Bank HSBC Canada utrudnia inwestowanie w akcje Microstrategy

2021-04-11 Inwestycje Wiadomości

Bank HSBC Canada uniemożliwia swoim klientom kupowanie produktów, które są powiązane z rynkiem kryptowalut – akcji Microstrategy. HSBC Canada utrudnia […]

Bank HSBC Canada uniemożliwia swoim klientom kupowanie produktów, które są powiązane z rynkiem kryptowalut – akcji Microstrategy.

HSBC Canada utrudnia inwestowanie w rynek kryptowalut

U szczytu ostatniej bańki na BTC banki zaczęły blokować transakcje związane z „wirtualnymi walutami”. Teraz sytuacja jest inna. Część banków wkracza na rynek kryptowalut. Warto wspomnieć np. o ostatnich ruchach Goldman Sachs, JP Morgan czy takich gigantów z rynku płatności jak PayPal i Square.

Na rynku wciąż jest jednak jeszcze sporo banków, które pozostają sceptyczne w stosunku do Bitcoina. Niektóre z nich wręcz zakazują swoim klientom dostępu do tej klasy aktywów.

Bank HSBC Canada niestety należy do tej drugiej grupy. Instytucja podchodzi do tematu w dość zaskakujący sposób. Nie uniemożliwia swoim klientom kupowania BTC ani popularnych teraz altcoinów. Zamiast tego blokuje możliwość kupowania akcji Microstrategy.

O powyższej sprawie na Twitterze napisał Cameron Winklevoss z giełdy Gemini.

 

Blokowanie klientom możliwości kupowaniem aktywów z rynku kryptowalut nie jest niczym nowym. Tyle że powstrzymanie ich przed inwestowaniem w firmę ze względu na jego ekspozycję na Bitcoina jest czymś wcześniej niespotykanym i bardzo zaskakującym.

Tym bardziej, że akcje Microstrategy rosły od pewnego czasu wraz z Bitcoinem, podobnie jak miało to miejsce w przypadku innych firm, które kupiły BTC w ciągu ostatnich miesięcy.

HSBC Canada

Banki, które są probitcoinowe

Całe szczęście po drugiej stronie barykady są takie banki jak Goldman Sachs. Firma zamierza wkrótce wejść na rynek kryptowalut w bardziej zdecydowany sposób.

Bank przygotowuje się do stworzenia pierwszych produktów inwestycyjnych dot. Bitcoina i innych aktywów kryptowalutowych. Te mają pojawić się na rynku jeszcze w drugim kwartale 2021 roku.

– Wciąż znajdujemy się w początkowej fazie [rozwoju] tego ekosystemu; nikt nie wie dokładnie, jak to się rozwinie, ani jaki będzie miało kształt, ale myślę, że można się spodziewać, że będzie to część naszej przyszłości – przyznała Mary Rich, nowa szefowa ds. aktywów cyfrowych w dziale zarządzania majątkiem prywatnym Goldmana.

Tagi
banki bitcoin inwestycje HSBC Canada JP Morgan kryptowaluty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.