Hoskinson nominuje Satoshiego Nakamoto do nagrody Nobla

Bitcoin Wiadomości

Rynek kryptowalut jest dziś wart 1,57 biliona dolarów, a liczba monet jest liczona w tysiącach i stale rośnie. Technologia Blockchain […]

Rynek kryptowalut jest dziś wart 1,57 biliona dolarów, a liczba monet jest liczona w tysiącach i stale rośnie. Technologia Blockchain stała się również odrębną branżą, którą w taki czy inny sposób wykorzystuje każdy inny sektor.

Wszystko to zawdzięczamy jednemu człowiekowi – Satoshiemu Nakamoto, mężczyźnie (lub kobiecie, lub grupie ludzi), który stworzył Bitcoina. Według Charlesa Hoskinsona, Satoshi zasługuje na Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii za swój wkład w rozwój ludzkości.

Satoshi to pseudonim, którego wynalazca Bitcoina postanowił użyć, aby zamaskować swoją tożsamość. Pseudonimy są powszechne w internecie, jednak gdy wynalazek wart jest ponad bilion dolarów, jest to rzadkość. Co więcej, zaledwie kilka lat po wprowadzeniu Bitcoina na rynek, zniknął on i słuch o nim zaginął. (Jimmy Song uważa, że to dlatego, że Satoshi był podróżującym w czasie robotem z przyszłości, ale z powodu „jakiejś dziwnej Supernovy, która się wtrąciła” został odcięty w 2010 roku, ale to już temat na inny dzień).

W ostatnim wywiadzie Hoskinson stwierdził, że jego zdaniem Satoshi zasługuje na Nagrodę Nobla.

Jeśli Satoshi sam się doxował – a nie sądzę, żeby to było już możliwe – ale jeśli on lub ona to zrobili, to jest to jak Nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii. Jesteś na krótkiej liście do tego. To ogromne wyróżnienie, które wykraczałoby poza pieniężną zachętę do ujawnienia się.

Hoskinson nie jest pierwszy

Hoskinson nie jest pierwszą osobą, która nominowała Satoshiego do Nagrody Nobla. To prestiżowe wyróżnienie trafia do wybitnych jednostek, które zmieniają bieg ludzkości w dziedzinie fizyki, literatury, chemii, medycyny i innych.

W 2016 roku dr Bhagwan Chowdhry, profesor finansów na UCLA nominował Satoshiego do Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. Komitet odrzucił jednak tę propozycję, twierdząc, że nie może przyznać nagrody anonimowemu odbiorcy.

Po odrzuceniu wniosku Szwedzka Królewska Akademia Nauk, która przyznaje tę nagrodę, oświadczyła w komunikacie prasowym:

Nagroda, jak w tym przypadku Sveriges Riksbank Prize in Economic Science in Memory of Alfred Nobel, nigdy nie jest przyznawana anonimowo ani pośmiertnie.

Dr Chowdry szybko przedstawił swoje argumenty. Powiedział komisji, że przyjmie nagrodę w imieniu Satoshiego. Jeśli chodzi o nagrodę pieniężną, która wynosi około 1,3 miliona dolarów, zasugerował, aby zamienić ją na BTC i wysłać na jeden z adresów Satoshiego.

Tagi
bitcoin btc Charles Hoskinson nakamoto satoshi

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.