Holderzy ruszają swoje kryptowaluty – wstęp do dalszych gwałtownych ruchów?

2019-01-13 Bitcoin

Bloomberg ponownie pisze o kryptowalutach. Niby to żaden news, ale tym razem dziennikarka Olga Kharif zauważa ciekawe zjawisko. Ponoć holderzy […]

Bloomberg ponownie pisze o kryptowalutach. Niby to żaden news, ale tym razem dziennikarka Olga Kharif zauważa ciekawe zjawisko.

Ponoć holderzy – czyli osoby, które od dłuższego czasu trzymały swoje coiny na portfelach – obudzili się z zimowego snu (sam ten fakt jest już dziwny,  gdy spojrzymy przez okno) i zaczęli ruszać swoje schomikowane Bitcoiny. Co to oznacza? Prawdopodobnie czekają nas jeszcze bardziej dramatyczne wahania cen!

Dobra zmiana?

Na starcie trzeba jednak wytłumaczyć, że analiza zwraca uwagę za osoby, które trzymały swoje kryptowaluty w okresie od sześciu miesięcy do ponad 2 lat. Jak twierdzą eksperci Flipside Crypto, od początku obecnego roku środki te zaczęły być w ruchu.

„To zdecydowanie duża zmiana”

– powiedział w wywiadzie Eric Stone, szef działu danych w Flipside.

Owa „duża zmiana” może skutkować sporymi ruchami na giełdach. Liczba aktywnych Bitcoinów wzrosła – zdaniem Stone’a – od zeszłego lata o 40 procent. Podobne zjawisko poprzedziło wahania cenowe w 2015 i 2017 roku.

Pytanie za milion dolarów (i to może w niektórych przypadkach – dosłownie!) brzmi: czy owi pobudzeni holderzy będą sprzedającymi („Sprzedaje, wolę dolary”!) czy kupującymi np. altcoiny („Ethereum spadło, może kupię go trochę za BTC!)?

Na rynku kryptowalut znane jest pojecie wieloryba. Około 1000 adresów kontroluje dziś 85 procent wszystkich Bitcoinów. Budzącymi szacunek giełdowymi monstrami są nierzadko early adopterzy, którzy trzymali swoje środki od kilku lat. Nie sprzedawali ich, bo widzieli, że długoterminowo kurs idzie w górę. Po co wyzbywać się kur znoszących złote jajka?

„Zdecydowanie widzieliśmy, że wielu długoletnich posiadaczy Bitcoinów zaczyna działać”

– przed Davidem Balterem, dyrektorem generalnym Flipside, nic się jednak nie ukryje!

„Fakt, że te portfele były ostatnio aktywne, prowadzi nas do przekonania, że ​​mogą wkrótce znów być aktywne. Innymi słowy: nie mamy powodu oczekiwać, że pozostaną w stagnacji przez kolejne 2 lata.

– dodaje Stone.

Czy więc czeka nas jeszcze jedna spora fala spadków, która spuentuje pękającą bańkę? A może przeciwnie – czas już na powolne wzrosty? Przekonamy się zapewne niedługo.

Tagi
bessa bitcoin Blockchain David Balter Ethereum Flipside Crypto hossa kurs

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.