za
hawaje

Hawaje badają użyteczność kryptowalut

Binance Launchpool

Liczba stanów USA badających użyteczność technologii blockchain zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, stale rośnie. Hawaje są kolejnym z nich, który zatwierdził grupę zadaniową do zbadania Bitcoina i technologii Web3.

Senat stanu Hawaje zatwierdził dziś ustawę SB2695, podpisaną wspólnie przez senatorów Donovana Dela Cruz i Rosalyn „Roz” Baker. Rozporządzenie ustanawia grupę zadaniową ds. blockchain i kryptowalut. W miarę, jak kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne, rządy na całym świecie szukają sposobów na uregulowanie i wykorzystanie cyfrowych aktywów, takich jak bitcoin. Nowa technologia może bowiem pozytywnie wpłynąć na rozwój wielu branż w każdym kraju.

W marcu prezydent USA Joe Biden podpisał dekret wykonawczy „Zapewnienie odpowiedzialnego rozwoju zasobów cyfrowych”, mający na celu ochronę obywateli Stanów Zjednoczonych przed oszustwami, nie hamując jednocześnie innowacji. Rządy stanowe zdają się podążać tą samą drogą, o czym za bieżąco Was informujemy. Między innymi gubernator Florydy ogłosił niedawno, że w jego stanie będzie można płacić podatki za pomocą kryptowalut. Teksas również chce wspierać adopcję kryptowalut, a jedno z jego miast będzie kopać cyfrowe monety. W trakcie konferencji Bitcoin 2022 burmistrz Miami ogłosił, że chce włączyć bitcoina do każdego aspektu życia społecznego.

Hawaje powołują grupę zadaniową do spraw kryptowalut

Hawajski projekt ustawy „A Bill for a Act Related to Cryptocurrency” ma na celu sprawdzenie, w jaki sposób administracja publiczna może regulować, zapewniać nadzór i potencjalnie wykorzystywać technologię blockchain i kryptowaluty. Grupa zadaniowa zamierza dokonać przeglądu danych z innych stanów. Celem jest opracowanie „planu rozszerzenia adopcji blockchaina zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym”.

W skład grupy roboczej wejdą zarówno urzędnicy, jak i członkowie przestrzeni Web3. Znajdą się w niej także profesorowie z University of Hawaii specjalizujący się w kryptowalutach. Członkowie grupy zadaniowej zostaną mianowani przez Senat i gubernatora. Ustalenia i wyniki badań zostaną ogłoszone przed rozpoczęciem sesji ustawodawczej w 2024 roku. Wtedy bowiem grupa zadaniowa do spraw kryptowalut zakończy pracę i zostanie rozwiązana.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 516,26 USD0,33%
Ethereum logo
EthereumETH
3514,90 USD0,26%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,04%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,26 USD1,27%
Solana logo
SolanaSOL
134,68 USD-0,33%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3513,78 USD0,22%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,35%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,54 USD5,54%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,11%