Blockchain

Hajnan, ważna chińska wyspa, skorzysta z możliwości blockchaina

Plan Chin dot. rozwoju wyspy Hajnan jest związany z technologią blockchain.  Hajnan to wyspa na Morzu Południowochińskim, która jest istotna […]

Data publikacji: 3 czerwca 2020

bitbay

Plan Chin dot. rozwoju wyspy Hajnan jest związany z technologią blockchain.  Hajnan to wyspa na Morzu Południowochińskim, która jest istotna dla Państwa Środka z powodów strategicznych i gospodarczych.

Chiny chcą przekształcić Hajnan w ważną strategicznie wyspę

hajnanMedia donoszą, że ​​chińskie władze ogłosiły właśnie plan przekształcenia wyspy Hajnan w ważny strategicznie region. Chcą tam np. wybudować istotny port handlowy.

Chiński system portów handlowych skoncentruje się na ułatwianiu rozwijania idei wolnego handlu oraz dokonywaniu inwestycji i transgranicznych przepływów kapitału.

Blockchain w nowym planie Chin

W planie Chin uwzględniono też ważną rolę blockchaina. Pekin chce, by instytucje rządowe zaczęły korzystać z technologii łańcucha bloków, co pomoże w dokonaniu reformy systemu zarządzania państwem. Władze mają nadzieję, że nowoczesne technologie pomogą zbudować kompleksowy, znormalizowany i skuteczny system zarządzania portami.

„Powinniśmy w pełni wykorzystać rolę nowoczesnych technologii informatycznych, takich jak big data i blockchain, ujednolicić standardy usług rządowych (…), przeorganizować procesy rządowe i usługi administracyjne oraz uporządkować udostępnianie danych (…)”

– twierdzą chińscy eksperci.

Technologia blockchain ma mieć zastosowanie w transakcjach dotyczących własności intelektualnej, certyfikacji i innych tego typu aspektach. Ma być też użyta w procesie budowy wspomnianych już portów.

Hajnan vs. Hongkong

Decyzja o przekształceniu całej wyspy Hajnan w pilotażową strefę wolnego handlu została ogłoszona przez chińskiego prezydenta Xi Jinpinga podczas wizyty na wyspie w kwietniu 2018 r.

Na początku ubiegłego roku najbogatszy człowiek w Chinach, Jack Ma, zauważył w czasie debaty Rady Doradczej liderów biznesu, że wyspa musi dążyć do „wyprzedzenia Hongkongu”, stając się znaczącym graczem w handlu międzynarodowym w erze cyfrowej. Sama rada ma duże znaczenie, bowiem została utworzona, aby doradzać rządowi w sprawie gospodarki.

Jak przekazują władze, port na Hajnanie zostanie „zasadniczo ustanowiony” do 2025 r. i stanie się „bardziej dojrzały” do 2035 r.

Pod koniec ubiegłego roku utworzono też specjalny fundusz w wysokości około 142 milionów dolarów, aby dodatkowo finansować działania firm z rynku blockchaina na terenie Hajnan.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion