za
ethereum eth

Grayscale: Rośnie liczba nowych inwestorów Ethereum

2020-12-07
Ethereum
Binance Launchpool

Michael Sonnenshein, dyrektor zarządzający w Grayscale Investments, powiedział, że w 2020 roku zaczęła przybywać znaczna liczba nowych inwestorów Ethereum. Wg niego jest to związane z tym, że społeczność zaczęła akceptować ETH jako klasę aktywów.

Sonnenshein wyraził swoje poglądy w ostatnim wywiadzie dla Bloomberga. Porównał on ETH i BTC pod względem popularności i dodał, że Ethereum zdołało przyciągnąć uwagę inwestorów instytucjonalnych. Członek zarządu funduszu inwestycyjnego o wartości 12 mld dolarów wspomniał, że druga co do wielkości kryptowaluta na świecie nie jest tylko zwykłym altcoinem, a w 2020 roku zyskała popularność wśród gigantów z Wall Street.

“W ciągu 2020 roku, widzimy nową grupę inwestorów, którzy po raz pierwszy inwestują w Ethereum, a w niektórych przypadkach tylko Ethereum. Wokół ETH rośnie przekonanie, że jest to klasa aktywów. Rozwój tej klasy aktywów nadal się umacnia”

– powiedział Sonnenshein w wywiadzie,

Rywalizacja z Bitcoinem

Pomimo tego, że społeczność traktuje BTC i ETH w zupełnie inny sposób, zawsze istniała silna rywalizacja pomiędzy tymi dwoma monetami. Ten rok był szczególnie dobry dla całego rynku, ponieważ ogromne pozycje zaczęli zajmować inwestorzy instytucjonalni. Instytucje kupują głównie Bitcoina, jednak ostatnie wystąpienie Sonnensheina pokazuje, że Ethereum nie jest daleko w tyle, jeśli chodzi o zdobycie atrakcyjności na Wall Street.

Ethereum ma tyle samo sił, ile ozostało Bitcoinowi – powiedział Sonnenshein.

Obecna kapitalizacja Ethereum wynosi około 67 miliardów dolarów, natomiast marketcap Bitcoina to 357 mld dolarów. Pomimo ogromnej różnicy w kapitalizacji, ETH w tym roku zyskało ponad 300% wartości, a BTC około 150%.

Grayscale w listopadzie doświadczył gwałtownego wzrostu wolumenu Ethereum. W zeszłym tygodniu firma ogłosiła, że zarządza już aktywami o wartości 12,5 mld dolarów.

ETH rozpoczęło swoją podróż w kierunku przejścia na “proof-of-stake. Na początku tego miesiąca został uruchomiony Beacon Chain. Aktualnie w kontrakcie depozytowym Ethereum 2.0 jest stakowane ponad milion ETH.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 662,89 USD-2,30%
Ethereum logo
EthereumETH
3481,27 USD-2,26%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
602,31 USD-3,04%
Solana logo
SolanaSOL
148,06 USD-4,48%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3479,00 USD-2,29%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-1,64%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-2,55%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,56 USD2,95%