Grayscale dodaje miliard dolarów do AUM w ciągu doby

Bitcoin

Gigant inwestycyjny Grayscale niedawno dołożył do swojego portfolio kolejne BTC warte 1 miliard w ciągu prawie 24 godzin. Aktualnie firma […]

Gigant inwestycyjny Grayscale niedawno dołożył do swojego portfolio kolejne BTC warte 1 miliard w ciągu prawie 24 godzin. Aktualnie firma posiada 46,1 mld dolarów w aktywach pod zarządzaniem (AUM) i szybko zbliża się do granicy 50 mld.

AUM rośnie

Firma inwestycyjna zwiększyła swój całkowity AUM o ponad 3 miliardy dolarów. Było to niedługo po wprowadzeniu nowych funduszy dla pięciu świeżych tokenów.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) odpowiada za 38,1 miliarda dolarów (82,64%) całkowitego AUM i jest największym funduszem. Na drugim miejscu plasuje się Ethereum Trust (ETHE) warty 6,6 miliarda dolarów (14,26%). Resztę stanowią pozostałe fundusze powiernicze, w tym Bitcoin Cash i Litecoin.

Warto zauważyć, że po uruchomieniu nowych trustów, tokeny takie jak Filecoin, Livepeer, Basic Attention token, MANA i LINK odnotowały gwałtowny wzrost cen. Firma rozszerzyła całkowitą liczbę funduszy powierniczych do 14. Według CEO spółki – Michaela Sonnensheina, to popyt wśród klientów wymusił rozszerzenie oferty.

Grayscale potwierdza swoje zamiary uruchomienia ETF

Firma Grayscale potwierdziła plany przekształcenia swojego najpopularniejszego produktu inwestycyjnego GBTC w Bitcoin Exchange-traded fund. Spółka umieściła nawet kilka ofert pracy związanych z ETF na swojej stronie internetowej. Ruch ten ma miejsce, pomimo że zdaniem Grayscale, obecna sytuacja regulacyjna w Stanach Zjednoczonych nie jest odpowiednia dla takiego funduszu.

Większość innych gigantów inwestycyjnych, którzy złożyli wniosek o ETF, zrobili to za pomocą formularzy S-1. Grayscale planuje przekształcić GBTC w ETF, gdy środowisko regulacyjne w USA stanie się bardziej przejrzyste.

Założona w 2013 r. firma Grayscale stała się najbardziej prominentnym menedżerem aktywów cyfrowych dla akredytowanych inwestorów poszukujących ekspozycji na bitcoina i inne aktywa kryptowalutowe. Instytucjonalny popyt na BTC gwałtownie przyspieszył na początku tego roku. Według Sonnensheina, nie zapowiada się jednak, aby miał się zmniejszyć.

Tagi
bitcoin btc gbtc Grayscale instytucje

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.