Główna szwajcarska firma ubezpieczeniowa oferuje płatności w krypto
Paweł BińkowskiRedaktor Bitcoin.pl

Jeden z głównych ubezpieczycieli zdrowotnych w Szwajcarii umożliwił swoim klientom płatności w Bitcoinie (BTC) oraz Ethereum (ETH).
Ubezpiecznie za kryptowaluty
Zgodnie z zapowiedzią z dnia 31 sierpnia, Atupri Health Insurance rozpoczęło współpracę z kryptowalutową firmą finansową Bitcoin Suisse. Współpraca ma na celu umożliwić płatności w BTC i ETH dla 200 000 klientów korzystających z usług ubezpieczyciela. Firma Atupri, z siedzibą w Bernie, nie będzie sama posiadać żadnych aktywów cyfrowych. Będzie ona otrzymywać płatności we frankach szwajcarskich po wymianie BTC lub ETH przez Bitcoin Suisse. Klienci firma ubezpieczeniowa - z roczną sprzedażą na poziomie około 887 mln dolarów od 2019 r. - będą płacić za wszelkie opłaty związane z górnictwem."Jako pionierzy cyfryzacji w sektorze opieki zdrowotnej, przewidujemy trendy społeczne i oferujemy rozwiązania ubezpieczeniowe z długoterminowymi perspektywami. Technologia Blockchain i związane z nią wykorzystanie cyfrowych walut staje się coraz ważniejsze".- powiedziała Caroline Meli, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Atupri. Bitcoin Suisse przechowuje aktywa o wartości ponad 1 miliarda dolarów i od pewnego czasu angażuje się w różne sektory finansowe. W maju broker dodał obsługę powierniczą i usługi stakingu dla Tezosa (XTZ), a także włączył złoto, srebro i platynę do obrotu na swojej platformie. Podobno w przyszłym roku planuje także przeprowadzenie oferty security tokenów (STO) i wprowadzenie swoich aktywów na giełdę do 2022 roku.
Kryptowaluty w Szwajcarii
Mieszkańcy Szwajcarii są często na pierwszej linii rozwiązań kryptowalutowych. W kraju tym znajduje się "Crypto Valley", przyjazny fintechowi region z siedzibą w mieście Zug, gdzie wiele instytucji akceptuje kryptowalutowe rozwiązania. Również szwajcarska gmina Zermatt wprowadziła niedawno we współpracy z Bitcoin Suisse opcję zapłaty podatku w Bitcoinie. Na posiedzeniu w dniu 19 czerwca, Rada Federalna zajęła się kwestią konieczności zmiany szwajcarskiego prawa podatkowego, w odniesieniu do branży blockchain. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem istniejące przepisy, w tym podatki od dochodów, zysków, majątku, zysków kapitałowych, a także VAT, „sprawdziły się”, jeżeli chodzi o technologię DLT.O autorze
Paweł Bińkowski
Zafascynowałem się Bitcoinem w 2012 roku i niedługo później na swoim komputerze zacząłem kopać pierwsze BTC. Wtedy jeszcze traktując to jako zajawkę założyłem bloga na temat Bitcoina, gdzie opisywałem podstawy działania tej kryptowaluty. Kilka lat później zostałem redaktorem naczelnym portalu Bitcoin.pl. Od ponad dekady działam na styku edukacji, biznesu i innowacji, współpracując z największymi giełdami i startupami z rynku kryptowalut. Wraz z moim zespołem wprowadzam naszych odbiorców w świat cyfrowych aktywów i Web3. Kontakt w sprawie współpracy: pawel.binkowski@bitcoin.pl

Poprzedni
Vitalik Buterin porównuje DeFi do drukowania pieniędzy przez Fed

Następny
Tajne smart kontrakty mogą chronić prywatność w publicznych blockchainach
Chcesz być na bieżąco? Zaobserwuj nas w
ObserwujGoogle News
Newsletter Bitcoin.pl
Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.
Dbamy o ochronę Twoich danych. Polityka Prywatności

