Global Shipping Business Network

Global Shipping Business Network umożliwi obsługę 30% kontenerów za pomocą blockchaina

Blockchain

Global Shipping Business Network (GSBN) uruchomiło nową platformę opartą na blockchainie. Jej celem jest zdigitalizowanie procesu wysyłki i śledzenia transportu różnych towarów. System może potencjalnie śledzić jedną trzecią kontenerów wysyłkowych na całym świecie.

Global Shipping Business Network

GSBN zostało stworzone w październiku 2020 r. przez osiem globalnych firm zajmujących się transportem morskim w celu zbudowania platformy blockchain, która cyfryzuje procesy wysyłkowe, takie jak tworzenie dokumentów, odprawy i generowanie danych logistycznych.

Członkowie tego konsorcjum, którego siedziba znajduje się Hongkongu, obsługują “jeden na trzy kontenery transportowane na świecie”. Jeśli więc ich rozwiązania oparte na blockchainie się sprawdzą, ok. 30% transportu morskiego będzie śledzone za pomocą łańcucha bloków.

GSBN ogłosiło uruchomienie nowej platformy 8 września. Ta powstała w wyniku współpracy z Oracle, Microsoft Azure, AntChain i Alibaba Cloud.

Jako niezależne konsorcjum wybraliśmy najlepsze w swojej klasie podejście do technologii, aby zapewnić, że ta infrastruktura jest mocna, niezawodna i wysoce skalowalna

– czytamy w ogłoszeniu.

Aby zapewnić pełną kontrolę i bezpieczeństwo informacji, dane w systemie będą szyfrowane przed wysłaniem ich na platformę blockchain. Oznacza to, że ​​użytkownicy nie mogą uzyskać dostępu do takich informacji bez autoryzacji. Konsorcjum podkreśliło również, że technologia łańcucha bloków umożliwia mu współpracę z „odmiennymi i często konkurującymi ze sobą uczestnikami rynku”.

Global Shipping Business Network

Cargo Release

W lipcu GSBN uruchomiło swoją pierwszą aplikację opartą na blockchainie. Ta wystartowała w Chinach. „Cargo Release”, bo o tym projekcie mowa, zostało zaprojektowane w celu przyspieszenia czasu przetwarzania różnych procesów poprzez usunięcie z nich papieru i wprowadzenie przechowywania danych w blockchainie.

Jesienią 2020 r., mniej więcej w tym samym czasie, gdy utworzono GSBN, dwóch największych na świecie przewoźników kontenerowych, CMA CGM i MSC Mediterranean Shipping Company, ogłosiło pełną integrację swoich systemów z platformą blockchain firmy IBM i Maersk TradeLens.

Konkurencyjna platforma oferuje usługi digitalizacji łańcucha dostaw, a integracja z CMA CGM i MSC przeniosła dane dotyczące prawie połowy światowych kontenerów oceanicznych do sieci TradeLens.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Blockchain Global Shipping Business Network logistyka Transport transport blockchain

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.