Giełda Independent Reserve otrzymuje istotne zezwolenie od władz Singapuru

Giełdy kryptowalut Kryptowaluty Prawo i polityka

Independent Reserve to australijska giełda wymiany kryptowalut. Właśnie otrzymali licencję dotyczącą działalności na terenie państwa-miasta od Monetary Authority of Singapore […]

Independent Reserve to australijska giełda wymiany kryptowalut. Właśnie otrzymali licencję dotyczącą działalności na terenie państwa-miasta od Monetary Authority of Singapore (MAS). Jest to pierwsza w historii zagraniczna firma, której udało się uzyskać zgodę na licencję od singapurskiego organu.

Monetary Authority of Singapore (MAS)

Licencja dla rozwoju kryptowalut

Independent Reserve stanowi jedną z największych giełd kryptowalutowych w Australii. Zgoda udzielona przed Monetarny Urząd Singapuru daje jej możliwość prowadzenia działalności jako dostawca usług dotyczących wirtualnych aktywów (VASP) na terenie Singapuru. Aby otrzymać licencję VASP giełda musiała spełnić określone przesłanki, m.in. należytą staranność, odpowiednią akwizycję i przejrzyste ujawnienie ryzyka finansowego.

Jest to zdecydowanie kamień milowy, ponieważ będąc w posiadaniu tej licencji, Independent Reserve będzie w stanie przyspieszyć rozwój kryptowalut w tym mieście-państwie.

Zgodnie z singapurskim prawem, wnioskodawcy ubiegający się o taką licencję, podlegają między innymi przeglądowi ich polityk działania firmy, procedur ochrony klienta, struktur zgodności, zabezpieczeń manipulacji na rynku oraz wymogów Know-Your-Customer.

Adrian Przelozny, dyrektor generalny Independent Reserve o całej sprawie wypowiadał się tak:

Dobrze uregulowane środowisko przyniesie korzyści zarówno inwestorom, jak i interesariuszom  z branży kryptowalut. Singapur posiada obecnie najbardziej przejrzyste i szczegółowe wymagania licencyjne w dowolnej jurysdykcji w Azji.

43% Singapurczyków posiada kryptowaluty

Przedstawione przez Independent Reserve wyniki badań wykazały, że 43% Singapurczyków jest w posiadaniu kryptowalut. Zgodnie z Independent Reserve Cryptocurrency Index (IRCI), większość z nich mieści się w przedziale wiekowym od 25 do 44 lat.

Singapur cieszy się przyjaznym dla kryptowalut środowiskiem. Na początku lipca badanie uplasowało Singapur jako trzeci najbardziej przyjazny kryptowalutom kraj na świecie. Przed tym azjatyckim krajem znalazły się tylko Stany Zjednoczone oraz Cypr. Administracja Singapuru pozwala ludziom na posiadanie i wymianę kryptowalut, a w kraju działa co najmniej dziesięć bitomatów.

Tagi
bitcoin Independent Reserve kryptowaluty Monetary Authority of Singapore Singapur

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.