za
Fundacja Ethereum przekazała, że The Merge nie zmniejszy opłat sieciowych

Fundacja Ethereum przekazała, że The Merge nie zmniejszy opłat sieciowych

W dniu wczorajszym Fundacja Ethereum wyjaśniła, że ​​The Merge nie zmniejszy opłat w ich sieci. Dodała, że ​​„opłaty za gaz są efektem zapotrzebowania na usługi sieci”.

Fundacja Ethereum: The Merge nie zmniejszy opłat za gaz

Fundacja Ethereum chce, aby opinia publiczna i inwestorzy ETH byli świadomi, że The Merge to przejście z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS), a nie zmniejszenie opłat za gaz.

Opłaty za gaz są iloczynem zapotrzebowania [na usługi] sieci w stosunku do jej przepustowości

– przekazała organizacja.

The Merge deprecjonuje stosowanie PoW

– dodano.

Fundacja tłumaczy, że chodzi o zmianę algorytmu na PoS, co jednak “nie zmienia znacząco żadnych parametrów, które bezpośrednio wpływają na przepustowość sieci”.

Chociaż opłaty transakcyjne w sieci Ethereum nie zmienią się po The Merge, użytkownicy, którzy chcą niższego fee za transfery, będą mogli skorzystać z rozwiązań skalowania warstwy drugiej albo czekać na kolejne aktualizacje w łańcuchu Ethereum. Po The Merge Fundacja Ethereum wdroży The Surge, The Verge, The Purge i wreszcie The Splurge. I właśnie to ostatnie ma na celu poprawę skalowania za pomocą technologii shardingu.

Fundacja Ethereum przekazała, że The Merge nie zmniejszy opłat sieciowych

Mimo że koszty transakcyjne nie zostaną zmniejszone od razu, opłaty onchain w Ethereum są już na najniższym poziomie od 2020 roku. W momencie pisania tego tekstu statystyki bitinfocharts.com pokazują, że średnia opłata sieciowa wynosi ok. 0,0012 etheru, czyli 2,28 USD za transfer środków. Gas Tracker Etherscan.io wskazuje jeszcze niższą stawkę, pokazując, że najwyższa opłata w sieci wynosi około 22 gwei, czyli 0,85 USD za transakcję.

Co jeszcze zmienia The Merge?

Co jeszcze zmieni wspomniana aktualizacja sieci? Przede wszystkim rewolucja na poziomie emisji kolejnych etherów sprawi, że kurs 1 ETH może mocno wzrosnąć. Dlaczego? Zajdzie bowiem zjawisko podobne do halvingu w sieci bitcoina. Część dotychczasowych górników etheru wycofa te monety ze swoich portfeli i zacznie używać ich w procesie stake’owania, czyli potwierdzania kolejnych bloków w blockchainie. W efekcie podaż ETH w obiegu mocno się zmniejszy. To zaś – przy założeniu, że popyt zostanie równie wysoki – doprowadzi do zwiększenia się ceny etheru.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności